22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Ratusz zachęca seniorów z Olsztyna do aktywnego spędzania czasu. Oto program

OlsztynRatusz zachęca seniorów z Olsztyna do aktywnego spędzania czasu. Oto program

Urząd Miasta Olsztyn wprowadził nową inicjatywę dedykowaną starszym mieszkańcom. Program “Aktywne lato” ma na celu zachęcenie seniorów do aktywnego spędzania czasu, dbania o zdrowie oraz formę fizyczną. Start projektu przewidziano na najbliższy poniedziałek, 8 lipca.

reklama

Zajęcia w ramach programu będą bezpłatne i skierowane do osób powyżej 60. roku życia. Miejsce organizowanych aktywności to Hala Urania na Małej Arenie. Warto zaznaczyć, że uczestnicy muszą zabrać ze sobą obuwie zmienne oraz maty do ćwiczeń.

Instruktorzy z Klubu Tańca Sportowego Power Dance Agora przygotowali szeroki wybór aktywności. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach tanecznych, gimnastycznych, a także w specjalnych ćwiczeniach wzmacniających kręgosłup.

reklama

Organizatorzy są przekonani, że udział w zajęciach przyniesie wiele korzyści społecznych i zdrowotnych. “W poniedziałek (8 lipca) ruszają bezpłatne zajęcia dla osób powyżej 60 roku życia. To doskonała okazja do tego, żeby zadbać o swoje zdrowie, sprawność fizyczną a dodatkowo nawiązać nowe znajomości,” podkreślają w oficjalnym komunikacie.

Zwiększenie aktywności fizycznej w tym wieku może znacznie poprawić jakość życia. “Ci, którzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, czują się bardziej zadowoleni z życia i są mniej narażeni na poczucie izolacji,” dodają organizatorzy.

Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest on-line i można go pobrać na stronie internetowej Urzędu Miasta Olsztyn. Program “Aktywne lato” ma szansę stać się stałym punktem w kalendarzu miasta, promując zdrowy i aktywny tryb życia wśród seniorów.

reklama
Ratusz zachęca seniorów z Olsztyna do aktywnego spędzania czasu. Oto program zdrowie Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane