Olsztyn
niedziela, 8 września, 2024

Olsztyn ukrywa tyle talentów! Sporty walki na światowym poziomie

OlsztynOlsztyn ukrywa tyle talentów! Sporty walki na światowym poziomie

Olsztyn może pochwalić się wybitnymi mistrzami w dziedzinie sztuk walki. Ostatnio, lokalni zawodnicy znów udowodnili swój kunszt, zdobywając czołowe miejsca na międzynarodowych arenach. Prezydent miasta, Robert Szewczyk, nie krył dumy spotykając się z nimi i gratulując osiągnięć.

Jan Pelak, reprezentant Klubu Sportowego Jinchuuriki Gym, wywalczył tytuł Mistrza Świata Seniorów w Muaythai. Wyczyn ten został osiągnięty podczas zawodów, które odbyły się w Grecji. Pelak, startując w kategorii do lat 23 oraz wagowej powyżej 91 kg, pokonał rywali w trzech pojedynkach, zdobywając mistrzostwo świata 2024. Warto wspomnieć, że Mistrzostwa Świata Muaythai 2024 zostały zorganizowane przez IFMA, uznawaną za największą organizację tego sportu na świecie.

Prezydent miasta, Robert Szewczyk, wyraził swoje uznanie: “Osiągnięte przez Was rezultaty są niesamowite – powiedział podczas spotkania w ratuszu – Serdecznie Wam gratuluję.” Zapewnił też o kontynuacji wsparcia ze strony miasta, podkreślając, że stara się “udostępniać każdą przestrzeń, która nadaje się do trenowania sportu, aby zawodnicy naszych klubów mogli podnosić umiejętności i osiągać coraz większe sukcesy”.

Również zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate mieli okazję zabłysnąć. 37. Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate w Warnie (Bułgaria) stały się areną ich sukcesów. Podczas Mistrzostw odznaczyli się szczególnie:
– Nela Paszkowska – która zdobyła I miejsce w Kata Seniorów,
– Natan Jurcewicz – triumfując z I miejscem w Kumite Kadetów,
– Zuzanna Dąbkowska – zajęła III miejsce w Kumite Juniorek,
– Anna Dowgun – zdobyła III miejsce w Kumite Kadetów, a także V miejsce w Kata Juniorów,
– Oliwia Szwarc oraz Nadia Załuska – obie wywalczyły V miejsce w Kumite Kadetów,