11 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Jan Pelak z Olsztyna mistrzem świata w Muay Thai

OlsztynJan Pelak z Olsztyna mistrzem świata w Muay Thai

Jan Pelak, zawodnik Muay Thai i K1 pochodzący z Olsztyna, zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata IFMA 2024, stając się jednym z najważniejszych sportowców w Polsce. W finałowej walce kategorii U23 +91kg pokonał greckiego przeciwnika Rafaela Hagana już w drugiej rundzie, zapewniając sobie miejsce na najwyższym stopniu podium.

reklama

Jan Pelak, reprezentant klubu Jinchuuriki Gym z Olsztyna, ma już na swoim koncie wiele osiągnięć. Jest aktualnym Mistrzem Polski w Muay Thai na rok 2024 oraz zdobywcą brązowego medalu na Mistrzostwach Europy IFMA 2023. W 2022 roku triumfował również w Pucharze Polski w Kickboxingu, co potwierdza jego wszechstronność i dominację w sportach walki.

reklama

Jan Pelak rozpoczął swoją przygodę ze sportami walki w młodym wieku, trenując pod okiem doświadczonych trenerów z Jinchuuriki Gym. Jego determinacja i ciężka praca szybko przyniosły owoce, a kolejne zwycięstwa na krajowych i międzynarodowych arenach uczyniły go jednym z najbardziej obiecujących zawodników Muay Thai w Polsce.

Wygrana na Mistrzostwach Świata IFMA 2024 to nie tylko osobisty sukces Pelaka, ale również ogromne osiągnięcie dla jego klubu oraz całej polskiej sceny sportów walki. W walce finałowej Jan Pelak zaprezentował znakomitą technikę i nieustępliwość, które pozwoliły mu pokonać przeciwnika z Grecji w zaledwie dwóch rundach.

reklama

Olsztyn ma powody do dumy, mając tak utalentowanego sportowca w swoich szeregach. Klub Jinchuuriki Gym, który jest domem dla Jana, z pewnością cieszy się z jego sukcesów i wspiera go w dalszym rozwoju kariery. Trenerzy i koledzy z klubu od lat pracują nad tym, aby dostarczyć najlepsze warunki treningowe i wsparcie dla swoich zawodników.

Sukces Jana Pelaka na Mistrzostwach Świata IFMA 2024 to z pewnością dopiero początek jego kariery. Polski sport walki zyskał nową gwiazdę, która ma potencjał, by świecić jasno na międzynarodowych arenach przez wiele lat. Oczekujemy z niecierpliwością na kolejne sukcesy i triumfy tego utalentowanego zawodnika.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane