Olsztyn
niedziela, 8 września, 2024

Młodzi olsztyńscy kolarze najlepsi!

OlsztynMłodzi olsztyńscy kolarze najlepsi!

W poniedziałek, 1 lipca, prezydent Olsztyna spotkał się z młodymi reprezentantami Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego, którzy osiągnęli znakomite wyniku podczas ostatnich zawodów kolarskich.

Memoriał Joachima Halupczoka, organizowany w Turawie, miał na celu upamiętnienie ś.p. wybitnego kolarza. Równocześnie impreza ta była częścią Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w kategorii młodzik i junior młodszy, a także eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024.

Olsztyńscy kolarze z WMKS mogą być dumni ze swoich osiągnięć, zdobyli I miejsce w klasyfikacji klubowej oraz II w klasyfikacji wojewódzkiej. Wśród nich wyróżnili się: Igor Mitoraj, który triumfował w konkurencji kolarstwa szosowego w jeździe indywidualnej, oraz zajął drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. Mateusz Rutkowski uplasował się na V miejscu, a Igor Ziehm był szósty podczas zawodów w Turawie.

Mitoraj nie ograniczył swoich sukcesów do krajowych zawodów. Zwyciężył również w prestiżowym Grand Prix Belgii. Z kolei Ziehm sięgnął po tytuł Mistrza Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym. Szymon Haponik i Mateusz Rutkowski pokazali swój talent, zajmując miejsca na podium Pucharu Polski w kolarstwie torowym w sprincie.

Zawody Memoriału Joachima Halupczoka zgromadziły kolarzy z 15 różnych klubów, które reprezentowały 11 województw.

źródło: UM Olsztyn