15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Radni zatwierdzają budżet i udzielają votum zaufania prezydentowi Olsztyna

OlsztynRadni zatwierdzają budżet i udzielają votum zaufania prezydentowi Olsztyna

Sesja absolutoryjna stanowi zawsze istotne wydarzenie w kalendarzu samorządu. Podczas środowego posiedzenia (26 czerwca) radni udzielili prezydentowi Olsztyna votum zaufania oraz zatwierdzili sprawozdanie z realizacji budżetu.

reklama

Centralnym punktem obrad była dyskusja nad “Raportem o stanie miasta”, oferującym kompleksowy przegląd przeprowadzonych inwestycji w Olsztynie, w tym zarówno te kluczowe, jak budowa hali Uranią czy rozbudowa infrastruktury tramwajowej, jak i analizę wszechstronnego funkcjonowania miasta w wielu obszarach, takich jak bezpieczeństwo, edukacja, zdrowie, kultura czy kwestie społeczne.

Prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk, podsumował wyniki raportu słowami: “Z raportu wynika, że Olsztyn zmierza w dobrym kierunku. Mam jasny pomysł, co zrobić, byśmy byli jeszcze bardziej dumni z naszego miasta. Nie zaniecham kluczowych inwestycji z unijnym wsparciem, ale znacznie więcej akcentów położę na człowieka.”

reklama

Jak informuje urząd miasta, debata nie ograniczyła się jedynie do wypowiedzi radnych. Otworzyła się także na głosy mieszkańców. Aż osiem osób skorzystało z szansy, aby wyrazić swoje opinie na temat działań władz miasta.

Prezydent Szewczyk otrzymał wotum zaufania od 15 radnych, podczas gdy siedmioro było przeciwnych, a jeden radny wstrzymał się od głosu. Decyzja o absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu była nieco inna; zyskała poparcie 14 radnych, siedmioro nie poparło jej, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Z raportu budżetowego wynika, że dochody miasta zamknęły się kwotą nieco ponad 1,83 miliarda złotych, podczas gdy wydatki przekroczyły 2,069 miliarda złotych. To spowodowało deficyt na poziomie prawie 239 milionów złotych, który był niższy od pierwotnie planowanego o blisko 100 milionów (324 miliony złotych).

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
syc
26 czerwca 2024 15:54

Pisiory zawsze przeciw, nic nowego.

Polecane