20 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Na skrzyżowaniu przy Galerii Warmińskiej powinny być dwa pasy do skrętu w prawo?

OlsztynNa skrzyżowaniu przy Galerii Warmińskiej powinny być dwa pasy do skrętu w...

W Olsztynie pojawiają się głosy dotyczące potrzeby zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Tuwima i al. Sikorskiego, w pobliżu Galerii Warmińskiej. Problemem jest kłopotliwy skręt w prawo z ul. Tuwima w kierunku al. Sikorskiego, który w godzinach szczytu komunikacyjnego staje się przyczyną długich korków. Obecnie manewr ten możliwy jest tylko z jednego pasa, co znacznie ogranicza płynność ruchu.

reklama

Radna Nelly Antosz postanowiła zainterweniować w tej sprawie, składając interpelację w ratuszu. Zaproponowała, aby umożliwić skręt w prawo z ul. Tuwima z dwóch pasów ruchu, co miałoby poprawić przepustowość skrzyżowania. Argumentuje, że zmiana ta jest potrzebna szczególnie teraz, gdy wzdłuż al. Sikorskiego powstaje coraz więcej punktów usługowych, sklepów i bloków mieszkalnych, zwiększając potrzebę płynnego przepływu ruchu.

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie już wcześniej odniósł się do tej kwestii, argumentując, że wprowadzenie dwóch pasów do skrętu w prawo jest nieefektywne przy obecnym układzie ruchu. W odpowiedzi na interpelację radnej wskazano, że obecnie pojazdy mogą skręcać w prawo w dwóch fazach: na strzałce warunkowej oraz gdy cały wlot ul. Tuwima ma zielone światło. Zdaniem drogowców, wydzielenie dodatkowego pasa do skrętu w prawo odbyłoby się kosztem zredukowania jednego z pasów na wprost, co nie jest korzystne ze względu na większe nasilenie ruchu w tym kierunku.

reklama

żródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arbuz
6 lutego 2024 15:43

Nie będzie żadnej zmiany pasów ruchu. Tam macie tramwaj co wam zbudowalim. Tramwajem macie jeździć!

Postronny
6 lutego 2024 19:03

“Na skrzyżowaniu przy Galerii Warmińskiej” …powinno się całkowicie zmienić organizację ruchu i przeorganizować sygnalizację świetlną. Jedno z najgorszych skrzyżowań w Olsztynie gdzie właściwie z każdej strony podjeżdżając czeka się długo na czerwonym. Z cudem graniczy płynny przejazd przez to skrzyżowanie. Pomijam już fakt, jaki dzban zaprojektował i jaki drugi dzban zaakceptował taki wyjazd z galerii warmińskiej znając przepustowość tego skrzyżowania i szacunki ile samochodów będzie stamtąd wyjeżdżać w stronę tego felernego skrzyżowania. Bardzo dużo ludzi parkuje na pobliskich parkingach Auchan i Leroy Merlin idąc go Galerii Warmińskiej nie ze względu na brak miejsca na parkingu galerii a ze względu na… Czytaj więcej »

Polecane