17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Wędrujące kartki

Strona główna Wiadomości Wędrujące kartki
reklama

W ramach współpracy z platformą Zwolnieni z Teorii, trzy uczennice XII LO im. Georga i Marii Dietrichów w Olsztynie zorganizowały projekt pt. „ Wędrujące kartki”. Jego celem jest przywrócenie przepięknej tradycji, jaką jest wysyłanie własnoręcznie robionych kartek. Dziewczyny pragną, aby ludzie wykazywali się kreatywnością w tworzeniu ich, zamiast rozsyłania życzeń w postaci gotowych tekstów z Internetu, co każdy z nas robi. Wiedziały jednak, że przygotowanie takiej kartki jest pracochłonne. Postanowiły, więc wziąć sprawy we własne ręce. Wspólnie wykonały 90 kartek bożonarodzeniowych i 17-tego grudnia przekazały je osobom spotkanym w Galerii Warmińskiej, aby ci mogli wręczyć je swoim bliskim. „Ludzie byli bardzo zaskoczeni, że ktoś miał ochotę poświęcić swój czas i przygotować dla nich taki prezent”, mówią autorki projektu. To pokazuje jak wiele osób zapomniało o tej tradycji. Boże Narodzenie już za nami, jednak nadchodzi Wielkanoc, a co za tym idzie – idealna okazja na własnoręczne przygotowanie kartki. W ten sposób zrobimy niespodziankę rodzinie i przyjaciołom. Kartki powędrują dalej, a wraz z nimi pamięć o tradycji.

,,Przypomniały mi się czasy, kiedy przed świętami wypisywało się pocztówki i wysyłało do rodziny w całym kraju. Potem była ekscytacja, jak się samemu dostało życzenia.”, wspomina jedna z obdarowanych osób.
,,Moja babcia zawsze kolekcjonowała kartki z różnych okazji. Najpierw wystawiała je na szafkę, żeby je wyróżnić. Gdy dostawała nowe, starsze chowała do specjalnego pudełka, żeby zachować wspomnienia.”, mówi młodszy uczestnik akcji.

reklama

Ich inspiracje można śledzić na blogu http://wedrujace-kartki.blogspot.com

reklama
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma