22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Wyjątkowe wyróżnienie dla dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

WiadomościWyjątkowe wyróżnienie dla dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie otrzymała srebrną odznakę Bonum Universitatis Warmiensis et Mazuriensis Olstini, czyli wyróżnienie za szczególne zasługi dla rozwoju Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

reklama

– Składamy w ten sposób serdeczne podziękowania za wieloletnią zaangażowaną pracę na rzecz rozwoju naszej Alma Mater – powiedział prof. Mirosław Gornowicz, Prorektor ds. rozwoju i polityki finansowej UWM.

Odznaczenie wręczył dr n. med. Krystynie Piskorz-Ogórek prof. Jerzy Przyborowski, Rektor UWM podczas obchodzonego wczoraj w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej jubileuszu 25-lecia istnienia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

reklama

– To dla mnie zaszczyt i honor, że tak wysokie rangą odznaczenie zostało mi przyznane – podkreśla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Moja współpraca z UWM sięga blisko 25 lat, kiedy to wspólnie z ówczesnym Rektorem Ryszardem Góreckim, prorektorem Józefem  Górniewiczem, Dziekanem Wydziału Biologii profesorem Czesławem Hołdyńskim, Panią Profesor Marią Dynowską kierownikiem Katedry Mikologii oraz władzami samorządowymi i przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia ustalaliśmy transformację kształcenia uniwersyteckiego pielęgniarek w naszym województwie. Trwały wówczas przygotowania do wejścia Polski do Unii Europejskiej i  jednym z warunków było dostosowanie kształcenia pielęgniarek do dyrektyw unijnych poprzez likwidację kształcenia na poziomie średnich szkół i wprowadzenie kształcenia na poziom uniwersytecki. W naszym województwie nie było uczelni medycznej z tradycjami, należało zatem uzgodnić warunki i zasady kształcenia na nowo powstałym Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, co wymagało nie lada determinacji ze wszystkich stron. W efekcie na UWM od 1 listopada 2003 r. powstał Zakład Pielęgniarstwa przy katedrze Mikologii Wydziału Biologii. Z dniem 1 października 2007 r. zadania Zakładu Pielęgniarstwa przejęła Katedra Pielęgniarstwa powstałego wówczas nowego Wydziału Nauk Medycznych UWM. Jako dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie zawsze kierowałam się potrzebami rozwoju dwóch funkcji szpitala – funkcji leczniczej/klinicznej i funkcji dydaktycznej jako bazy do kształcenia uniwersyteckiego studentów – najpierw pielęgniarstwa, potem Wydziału Nauk Medycznych, a obecnie Colegium Medicum UWM, aktywnie wspierając działalność organizacyjną, dydaktyczną i naukową UWM. Przez 20 lat pracowałam również jako pracownik naukowo-dydaktyczny. Bardzo dziękuję Panu Rektorowi że podczas  Jubileuszu 25-lecia Uniwersytetu otrzymałam to wspaniałe wyróżnienie podsumowujące również 25-lecie mojej pracy i współpracy z „naszą Alma Mater”.  

źródło: WSSD Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane