17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Jakie miasto z naszego regionu otrzyma ponad 22 mln euro na rozwój?

EłkJakie miasto z naszego regionu otrzyma ponad 22 mln euro na rozwój?

W piątek, 31 maja, w Urzędzie Miasta Ełk odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia między samorządem województwa warmińsko-mazurskiego a Związkiem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Ośrodka Funkcjonalnego Ełku. Ceremonia zaplanowana jest na godzinę 11:00 w sali konferencyjnej urzędu. Porozumienie to ma na celu uruchomienie dodatkowych środków finansowych na rozwój Ełku i okolic, co stanowi kolejny ważny krok w realizacji regionalnego programu “Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027”.

reklama

Marcin Kuchciński, marszałek województwa, oraz Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku, zainicjują przez to działanie nową fazę inwestycji w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Ełku, który został ustanowiony w partnerstwie z miastem Ełk i gminą wiejską Ełk. Jest to trzecie tego typu porozumienie w regionie, po wcześniejszych umowach zawartych z ZIT MOF Olsztyna i ZIT MOF Elbląga.

Dzięki nowemu porozumieniu, które obejmuje środki z programu FEWiM na lata 2021-2027, Miejski Ośrodek Funkcjonalny Ełk otrzyma finansowanie w wysokości 22,6 mln euro. Środki te zostaną przeznaczone na szereg ważnych przedsięwzięć, takich jak termomodernizacja, rozbudowa systemów ciepłowniczych i chłodniczych, rozwój infrastruktury oświatowej, tworzenie nowych miejsc edukacji przedszkolnej, a także usługi wsparcia dla rodzin, dzieci, młodzieży i osób w kryzysie.

reklama

To porozumienie nie tylko zwiększy dostępność i jakość usług publicznych w Ełku, ale również wesprze proces deinstytucjonalizacji, przeciwdziałanie przemocy oraz interwencję kryzysową, co pozwoli na zrównoważony rozwój jednego z kluczowych ośrodków miejskich w regionie warmińsko-mazurskim, określanego jako jeden z „biegunów wzrostu”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane