18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Znany adwokat reprezentuje sprawcę wypadku na Bałtyckiej. Co powiedział kierowca wywrotki?

OlsztynZnany adwokat reprezentuje sprawcę wypadku na Bałtyckiej. Co powiedział kierowca wywrotki?

W Olsztynie, przy ul. Bałtyckiej, doszło do dramatycznego wypadku drogowego, w którym 42-letni kierowca ciężarówki staranował kilka pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i doprowadzony do aresztu, gdzie oczekuje na dalsze czynności procesowe. Podejrzewany jest o sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 maja 2024 roku, w okolicy wiaduktu przy ul. Bałtyckiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 42-letni kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do zderzenia z czterema samochodami osobowymi. Następnie ciężarówka uderzyła w tył autobusu miejskiego i zjechała na pobocze. W wypadku uczestniczyły łącznie 26 osób, z czego 12 zostało przewiezionych do szpitali. Na szczęście, żadna z tych osób nie odniosła poważnych obrażeń.

* nagranie wideo z wypadku poniżej

reklama

Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Po konsultacjach lekarskich został on osadzony w policyjnym areszcie. Śledztwo prowadzone jest pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, a kluczowe będą tutaj opinie biegłych sądowych oraz przesłuchania świadków.

Znany adwokat reprezentuje sprawcę wypadku na Bałtyckiej. Co powiedział kierowca wywrotki? ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

We wtorek, 29 maja, adwokat sprawcy, Piotr Afeltowicz, poinformował media, że jego klient wyraził skruchę i gotowość do dobrowolnego poddania się karze. Kierowca przyznał się do zarzutów stworzenia zagrożenia katastrofy drogowej i narażenia 16 osób na utratę życia. Zaznaczył również, że jest zawodowym kierowcą od 2000 roku i do tej pory nie uczestniczył w żadnym wypadku drogowym.

Ciężarówka, którą kierował 42-latek, należała do firmy z Grudziądza, a mężczyzna przebywał w Olsztynie w delegacji. Pracodawcy potwierdzili, że 42-latek pracował u nich od wielu lat bez zarzutów. Kierowca tłumaczył się policjantom, że układ hamulcowy w ciężarówce był niesprawny. To twierdzenie zostanie zweryfikowane przez biegłych z zakresu techniki motoryzacyjnej, którzy zbadają stan techniczny pojazdu.

reklama
Znany adwokat reprezentuje sprawcę wypadku na Bałtyckiej. Co powiedział kierowca wywrotki? ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Adwokat spodziewa się, że prokuratura zawnioskuje o tymczasowy areszt dla jego klienta. Do wypadku doszło przed godziną 19, kiedy to kierowca wywrotki wypadł z drogi, przejechał na przeciwległą jezdnię i staranował samochody stojące na czerwonym świetle. Ciężarówka uderzyła w autobus miejski i wiatę przystankową, po czym stoczyła się ze skarpy. Na miejscu panował chaos, a blady strach padł na kierowców i pieszych znajdujących się w pobliżu Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Bałtyckiej.

Sprawa jest w toku, a dalsze informacje będą przekazywane przez organy ścigania oraz przedstawicieli obrony.

Przeczytaj też: Prezydent Olsztyna zabrał głos w sprawie tragicznego wypadku na ulicy Bałtyckiej

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Hmmmm
29 maja 2024 12:04

Nie rozumiem naszego prawa. Świadomie pił alkohol miał 2 promile. Świadomie wsiadł do ciężarówki pod wpływem. Więc moim zdaniem powienien odpowiadać za usiłowanie. Naraził 16 osób na śmierć.
“Sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności” za każdą osobę poszkodowaną powinien dostać po 15lat. Szkoda, że w Tym kraju się wyroki nie sumują.

ols
29 maja 2024 13:21

już papuga mu powiedział co ma robić. wyraził skruchę, idzie na współpracę a jak coś to psychiatryk bo trauma po wypadku i nic mu nie zrobią. Ech szkoda gadać jak prawo broni przestępców.

Polecane