19 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Sukces olsztyńskiego teatru na ogólnopolskim festiwalu

OlsztynSukces olsztyńskiego teatru na ogólnopolskim festiwalu

W ramach 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych, które zakończyły się w nocy z 26 na 27 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza został wyróżniony. Konkurs “Klasyka Żywa”, trwający od 21 maja, zaprezentował sześć spektakli.

reklama

Dwie główne nagrody zdobyły spektakle: “Chłopi” w reżyserii Remigiusza Brzyka z Teatru Ludowego w Krakowie oraz “Wyzwolenie” w reżyserii Jana Klaty z Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Zbigniew Brzoza z olsztyńskiego teatru otrzymał nagrodę za wydobycie potencjału teatralnego tekstu Norwida w spektaklu „Miłość czysta u kąpieli morskich”. W konkursie nagrodzono również inne talenty teatralne, w tym Dianę Marszałek za scenografię i kostiumy w “Przygodach Koziołka Matołka” z Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, a także Maćka Prusaka za ruch sceniczny w “Wyzwoleniu”.

reklama

Inne indywidualne wyróżnienia obejmowały nagrody aktorskie za wybitne role, w tym dla Pauliny Wilczyńskiej i Jana Nosala, a także dla Piotra Biedronia. Teatr Nieduży w Sopocie zdobył uznanie za interpretację muzyczną spektaklu „Gołoledź” oraz za dynamiczne i zaangażowane aktorstwo w “Przygodach Koziołka Matołka”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane