22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Nowa droga na perony na Dworcu PKP w Olsztynie już od dziś

OlsztynNowa droga na perony na Dworcu PKP w Olsztynie już od dziś

Od poniedziałku, 27 maja 2024 roku, pasażerowie korzystający ze stacji Olsztyn Główny będą mieli szybszy dostęp do peronów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły, że od godziny 12:00 zostanie udostępnione nowe tymczasowe przejście w tunelu podziemnym, które znacznie skróci drogę do pociągów.

reklama

Zmiana ta jest odpowiedzią na trwające prace budowlane przy nowym budynku dworca. Podróżni, którzy do tej pory musieli korzystać z dłuższej trasy obejścia, teraz będą mogli dotrzeć do peronów nr 3 i 4, oszczędzając ponad 6 minut swojego czasu. Nowa ścieżka przejścia będzie miała swój początek na peronie nr 1.

W tunelu nadal trwają prace związane z instalacją schodów ruchomych i wind, które mają ułatwić dostęp do peronów. Do momentu zakończenia montażu i przeprowadzenia niezbędnych odbiorów technicznych, podróżni z ograniczoną możliwością poruszania się, jak również ci z wózkami czy ciężkim bagażem, nadal mogą korzystać z obecnie działającego przejścia w poziomie szyn, znajdującego się na końcu peronu nr 1.

reklama

Prace modernizacyjne na stacji Olsztyn Główny są na ukończeniu. Wykonawca finalizuje układanie torów przy peronach i montuje wiaty. Już od 9 czerwca, w wyniku korekty rozkładu jazdy, podróżni będą mogli korzystać z dwóch nowo wybudowanych peronów – nr 1 i 2, z których odjeżdżać będą pociągi regionalne w kierunkach takich miast jak Działdowo, Iława, Korsze czy Szczytno.

Projekt przebudowy stacji Olsztyn Główny jest współfinansowany ze środków unijnych pochodzących z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 423 miliony złotych, co świadczy o jej skali i znaczeniu dla poprawy infrastruktury transportowej w regionie.

Nowa droga na perony na Dworcu PKP w Olsztynie już od dziś dworzec Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane