4 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Jak sprawdzić historię pojazdu po VIN? Dlaczego warto to zrobić?

Materiał partneraJak sprawdzić historię pojazdu po VIN? Dlaczego warto to zrobić?

Używane samochody cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością, gdyż wygórowane ceny u autoryzowanych dealerów skutecznie odstraszają większość klientów. Choć w ciągu ostatnich trzech dekad bardzo się wzbogaciliśmy jako społeczeństwo – wciąż dla wielu Polaków ważny jest ekonomiczny aspekt zakupu. Nawet jeżeli posiadamy spory budżet – chętnie rozglądamy się za kilkuletnimi pojazdami poleasingowymi lub po prostu z drugiej ręki. Nie od dziś przecież wiadomo, że auto traci najwięcej na wartości w chwili wyjazdu z salonu. Nim jednak podejmiemy decyzję o zakupie, warto sprawdzić historię oglądanego pojazdu. Jak to zrobić?

reklama

Jak sprawdzić historię pojazdu?

Na polskich portalach ogłoszeniowych każdego dnia możemy znaleźć kilkanaście tysięcy anonsów dotyczących sprzedaży samochodu. W zależności od naszych potrzeb sami możemy zdecydować, czy interesuje nas niewielka, miejska osobówka, modny crossover czy rodzinny SUV. Wystawiane są samochody w niemal każdym budżecie. Niestety choć służby robią wszystko, aby wyłowić oszustów – wciąż nie brakuje osób, które próbują zarobić na niewiedzy klienta. Dotyczy to zarówno sprzedawców prywatnych, jak i handlarzy samochodami. Jak możemy ustrzec się przed oszustem?

Poza wnikliwą analizą ogłoszenia – warto zwrócić uwagę na zachowanie sprzedającego. Jeżeli druga strona ponagla nas z decyzją i wywiera na nas presję lub miga się od bezpośrednich odpowiedzi, należy zachować wzmożoną ostrożność. W celu sprawdzenia historii pojazdu warto zapytać o wszelką dokumentację związaną z naprawami i konserwacjami samochodu. Warto także poprosić sprzedawcę o podyktowanie numeru VIN w celu sprawdzenia auta w międzynarodowych bazach danych. Historia pojazdu po VIN to prawdziwa kopalnia wiedzy dla kupującego i szansa na zdobycie cennych argumentów w negocjacji cenowych.

reklama

Jak sprawdzić historię pojazdu po VIN?

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii sprawdzenie historii pojazdu nigdy nie było prostsze. Wystarczy wejść na stronę internetową firmy, która oferuje tego typu raporty za niewielką cenę i wpisać wspomniany numer VIN. Samo sprawdzenie, czy w bazie danych znajduje się jakakolwiek wzmianka o odnotowanych szkodach jest całkowicie bezpłatne – zapłacimy tylko wtedy, gdy będziemy chcieli poznać szczegółowy raport. Sam koszt jest niewielki, to zaledwie 59.99 zł. Co znajdziemy w wygenerowanym dokumencie?

Raport historii pojazdu zawiera informacje na temat wartości szkód, a także daty i miejsca ich wystąpienia. Ponadto dokument pozwala zweryfikować zapisany przebieg samochodu oraz chronologiczny zapis historii pojazdu. Całość uzupełniona jest poradami i pytaniami do sprzedającego. Dane mogą być pełne lub częściowe, zależnie od konkretnej szkody i tego jakie informacje są dostępne w bazie. Raport wraz z fakturą VAT generowany jest w kilkanaście sekund po uiszczeniu zapłaty. Inwestując kilkadziesiąt złotych możemy zaoszczędzić sporo czasu i nerwów na pozakupowych naprawach.

Sprawdzanie pojazdu po VIN możliwe jest m.in. w serwisie historiaszkod.pl. Z tego typu rozwiązań korzystają wszystkie warsztaty, które posiadają w swojej ofercie kontrolę samochodów przez zakupem. Firma całkowicie za darmo sprawdzi historię pojazdu w największej bazie szkód samochodowych w Polsce, Europie oraz USA. To prawdziwy “must-have” przy podejmowaniu decyzji zakupowej. Historia pojazdu może odwieść nas od trefnego zakupu, jak również daje szansę na ostrzejsze negocjacje cenowe. W najlepszym wypadku upewnimy się, że pojazd wart jest swojej ceny, dzięki czemu transakcja będzie czystą przyjemnością.         

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane