4 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Zobacz, gdzie powstanie tor Ninja Warrior w Olsztynie

OlsztynZobacz, gdzie powstanie tor Ninja Warrior w Olsztynie

Mieszkańcy Olsztyna, a szczególnie dzielnicy Nagórki, wkrótce będą mogli cieszyć się nową atrakcją rekreacyjną – torem przeszkód w stylu popularnego programu “Ninja Warrior”. Projekt, który ma powstać na terenie parku Nagórki-Jaroty, jest odpowiedzią na brak odpowiednich miejsc do aktywnego spędzania czasu w tej gęsto zaludnionej części miasta.

reklama

Przez lata teren ten był nieużytkiem i służył głównie jako miejsce wyprowadzania psów. Jednak dzięki inicjatywie lokalnych radnych – Łukasza Łukaszewskiego i Pawła Klonowskiego – przestrzeń ta została przekształcona w park miejski. Obecnie park zajmuje niemal 4 hektary i oferuje liczne udogodnienia, takie jak tarasy, miejsca do grillowania, plac zabaw oraz bogato zielone tereny z 150 drzewami i ponad 6,5 tysiąca krzewów.

Budowa toru przeszkód

Rozwój parku Nagórki-Jaroty nie kończy się na stworzeniu zielonej przestrzeni. W planach jest również realizacja toru przeszkód Ninja Warrior, który ma zaoferować mieszkańcom możliwość ćwiczeń siłowo-zręcznościowych. Tor będzie składał się z kilku segmentów i będzie wyposażony w różnorodne przeszkody, zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkowników.

reklama

Radni spotkali się z firmą specjalizującą się w budowie takich obiektów, aby zapewnić, że nowa atrakcja będzie spełniała oczekiwania i standardy.

Planowane zakończenie projektu

Choć dokładne terminy realizacji projektu nie zostały jeszcze ustalone, wszystko wskazuje na to, że tor Ninja Warrior może zostać otwarty jeszcze w tym roku. Inwestycja w tor przeszkód to kolejny krok Olsztyna w kierunku promowania zdrowego i aktywnego trybu życia, co z pewnością przyciągnie nie tylko mieszkańców miasta, ale również turystów, pragnących przeżyć nieco adrenaliny na torze przeszkód w sercu Warmii.

Zobacz, gdzie powstanie tor Ninja Warrior w Olsztynie sport Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
fot. UM Olsztyn

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
omg
21 maja 2024 09:25

Gdyby ktoś kompetentny pisał artykuł to by nie klepał jak nieuk “tor ninja warrior” tylko tor OCR. Proponuję najpierw się dokształcić w temacie o którym się pisze a później tworzyć “artykuły”.

Polecane