17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

500 tys. zł na zieloną metamorfozę zbiornika w Stawigudzie

Olsztyn500 tys. zł na zieloną metamorfozę zbiornika w Stawigudzie

Gmina Stawiguda ogłosiła ambitny plan przebudowy swojego zbiornika wodnego. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 500 tysięcy złotych pochodzącemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, zbiornik ma nie tylko wyładnieć, ale stać się także bardziej ekologicznym i funkcjonalnym miejscem.

reklama

Zbiornik wodny jest wyrazistym elementem krajobrazu Stawigudy. Umiejscowiony jest na lewo przy wjeździe z Olsztyna. W ostatnich latach władze lokalne zadbały o uporządkowanie brzegów zbiornika, a także zainstalowano siedziska i system oświetlenia, co poprawiło ogólną estetykę tego miejsca.

Projekt przewiduje gruntowną przebudowę zbiornika retencyjnego wód opadowych, który od lat jest charakterystycznym elementem krajobrazu Stawigudy. Przebudowa ta obejmie nie tylko poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego i retencji wody, ale również zabezpieczenie stawu przed degradacją brzegów. Dodatkowo, w ramach projektu, na zbiorniku zostanie zamontowana pływająca fontanna, która zapewni odpowiednie napowietrzenie wody, korzystne dla ryb.

reklama

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Semper paratus
21 maja 2024 13:22

500tys to spokojnie 100 osób przeszkolonych do nowego zawodu… spawacz, wózki widłowe, czy bardziej zaawansowane kształcenie. Lecz państwo lubi naród głupi, pijany, biedny, posłuszny ehh

Wera
26 maja 2024 18:45

Przesada…Wjeżdżając do Stawigudy nigy nie widziałam kogokolwiek, by siedział i delektował się tym miejscem…Owszem powinno być estetycznie…Brak koncepcji w aranżacji zielenią.Miejsce ,które wionie pustką i nie ma “klimatu”Kto to zaprojektował? Chyba ktoś, kto kosi trawniki ,a nie je zakłada. PIENIĄDZE TRZEBA ROZSĄDNIE I Z GŁOWĄ WYDAWAĆ

Polecane