18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Noc Muzeów – pomysł na to, jak można ciekawie spędzić sobotnią noc

OlsztynNoc Muzeów - pomysł na to, jak można ciekawie spędzić sobotnią noc

Noc Muzeów to wyjątkowe święto kultury, które od lat przyciąga szerokie grono miłośników sztuki i historii. W tym roku Noc Muzeów 18 maja.

reklama

Propozycja MOK na Noc Muzeów

Wartym uwagi punktem na kulturalnej mapie miasta tego dnia będzie działalność Olsztyńskiego MOK. W Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały maszerować będzie można ścieżką ewolucji urządzeń czyszczących na wernisażu wystawy “Zajezdnia Augiasza”. Kuratorskie oprowadzania, zabytkowe odkurzacze i ogólnodostępna “Klinika Chorych Odkurzaczy” mają zapewnić edukacyjne i interaktywne doświadczenie dla wszystkich. Nie zabraknie też zabaw adresowanych do najmłodszych miłośników historii.

Tymczasem w Tartaku Raphaelsohnów swoje podwoje otworzy nie tylko stała galeria, ale również czasowa wystawa “Miasto umiera i rodzi się. 670 lat Olsztyna”.

reklama

Zamek i Noc Muzeów

Olsztyński zamek stanie się scenerią dla “Nocy Muzeów”. W bogatym programie znalazło się miejsce zarówno dla fanów muzyki, jak i historii czy fotografii. Goście zamku będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach tematycznych oraz w koncercie zespołu Veratus w Sali Kopernikowskiej. Dla odwiedzających przygotowano również możliwość odkrywania zamkowych tajemnic poprzez takie atrakcje jak warsztaty plastyczne, na dziedzińcu obóz rycerski a w nim pokazy, tańce, gry i zabawy, Będzie też można podziwiać wieczorny widok miasta z wieży zamkowej.

Inne atrakcje

Dom Gazety Olsztyńskiej zaprosił tymczasem na nocną podróż do magii przeszłości z wystawą “Na ślubnym kobiercu”, a Muzeum Przyrody w Olsztynie pozwoli zajrzeć w “Żyjący świat jezior Warmii i Mazur” poprzez rodzinne warsztaty.

reklama

Z kolei w Galerii BWA “Pisarki i Poetki Warmii i Mazur” staną się centrum uwagi dzięki niecodziennej wystawie prac studentów Wydziału Sztuki UWM.

Organizatorzy zapewniają, że Noc Muzeów to nie tylko czas na podziwianie eksponatów, ale przede wszystkim okazja do bezpośredniego kontaktu z kulturą i historią, a także szansa na miłe i edukacyjne spędzenie czasu dla całych rodzin.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach można znaleźć na stronach: MOK, Olsztyn Visit oraz na Facebook’u.

Noc Muzeów - pomysł na to, jak można ciekawie spędzić sobotnią noc kultura Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane