17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Marcinkiewicz z Olsztyna walczy o podium. Nowy sezon wyścigów rusza w Poznaniu

OlsztynMarcinkiewicz z Olsztyna walczy o podium. Nowy sezon wyścigów rusza w Poznaniu

Mistrz Polski w Klasyfikacji Generalnej Wyścigów Samochodowych Endurance 2023, Maciej Marcinkiewicz z Olsztyna, wkracza w nowy sezon startem na Torze Poznań. Doświadczony kierowca, który na torach wyścigowych rywalizuje od 1997 roku, zdobywca Pucharu Europy i wielokrotny Mistrz Polski, ma za sobą bogatą karierę pełną sukcesów.

reklama

Pierwsze zmagania tego sezonu odbędą się w formacie dwugodzinnego wyścigu Endurance, podczas którego kierowcy będą mieli obowiązek przeprowadzenia co najmniej jednego pit stopu na tankowanie i zmianę za kierownicą. W roli zmiennika Marcinkiewicza pojawi się Jacek Zielonka, doświadczony zawodnik z sukcesami na brytyjskich torach, który w ubiegłym roku również jeździł modelem Radical.

Duo Marcinkiewicz-Zielonka wystartuje w samochodzie Radical SR3 XX, który jest najpopularniejszym modelem brytyjskiego producenta. Samochód wyposażony jest w silnik RPE o pojemności 1500 cm^3 i mocy 260 KM, co w połączeniu z niską masą pojazdu (580 kg) i zaawansowaną aerodynamiką, stawia ich naprzeciwko znacznie mocniejszych rywali takich jak Ferrari, Lamborghini czy Porsche.

reklama

Choć nadchodzący wyścig ma charakter przygotowawczy, zarówno Marcinkiewicz jak i Zielonka zapowiadają, że mimo silnej konkurencji i wyzwań technicznych, będą walczyć o najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia