17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Poświęcenie dla nauki. Uroczyste upamiętnienie darczyńców ciał na UWM

OlsztynPoświęcenie dla nauki. Uroczyste upamiętnienie darczyńców ciał na UWM

Społeczność Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego określa mianem darczyńców osoby, które dobrowolnie przekazały swoje ciała na potrzeby edukacyjne, umożliwiając studentom medycyny naukę na prawdziwych organizmach. W ostatnią sobotę odbyło się uroczyste upamiętnienie dziewięciu osób, które zdecydowały się na ten szlachetny gest.

reklama

Podczas zajęć w prosektorium, jak podkreślają wykładowcy UWM, studenci mają szansę uczyć się na najlepszym z możliwych modeli – ludzkim ciele. Te zajęcia dostarczają nie tylko wiedzy medycznej, ale również stanowią głębokie doświadczenie emocjonalne, stawiając studentów w bezpośrednim kontakcie z granicami życia i śmierci.

Profesor Jerzy Gielecki, kierownik Katedry Anatomii na Wydziale Lekarskim, podczas ceremonii podkreślił, że studenci medycyny będą nie tylko uczestniczyć w cudzie narodzin, ale także będą świadkami cierpienia i końca życia swoich pacjentów.

reklama

Po ceremonii, prochy darczyńców zostały złożone w kolumbarium na cmentarzu w Dywitach, co stanowiło trzecie tego typu pożegnanie darczyńców w historii Wydziału Lekarskiego UWM.

Poświęcenie dla nauki. Uroczyste upamiętnienie darczyńców ciał na UWM uwm Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
Poświęcenie dla nauki. Uroczyste upamiętnienie darczyńców ciał na UWM uwm Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UWM, fot. UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia