22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Rusza realizacja budowy drogi S16 Barczewo – Biskupiec?

OlsztynRusza realizacja budowy drogi S16 Barczewo - Biskupiec?

 

Rozstrzygnięcia sądowe przybliżyły proces realizacji inwestycji drogowej na odcinku S16 Barczewo – Biskupiec. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił skargi konsorcjów Kobylarnia/Stecol oraz Polimex, które odnosiły się do wcześniejszych postanowień Krajowej Izby Odwoławczej. Przed oficjalnym podpisaniem umowy z firmą PORR, która została wyłoniona w przetargu, oczekiwana jest jeszcze kontrola uprzednia prowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

reklama

Odbudowa i modernizacja drogi ekspresowej S16

W efekcie przeprowadzonych zadań nastąpi przebudowa obecnej drogi krajowej DK16 na drogę ekspresową o długości około 30 km. Projekt zakłada zarówno dobudowę drugiej jezdni, jak i modernizację konstrukcji wybranych odcinków istniejącej drogi. Dodatkowo zostaną wykreowane jezdnie usprawniające dostęp do sąsiadujących terenów.

Rusza realizacja budowy drogi S16 Barczewo - Biskupiec? ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Budowa węzłów drogowych i infrastruktury towarzyszącej

Plan inwestycji obejmuje również powstanie nowych węzłów drogowych – Wójtowo i Łęgajny. Dodatkowo węzły Barczewo, Kromerowo i Biskupiec zostaną dostosowane do wymogów drogi klasy S. Projekt przewiduje także stworzenie obiektów inżynieryjnych, montaż urządzeń ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych, a także budowę przejść dla zwierząt, system odwodnienia oraz oświetlenie drogi. Powstanie także system zarządzania ruchem wraz ze stacją ciągłego pomiaru ruchu.

reklama

Poprawa warunków podróży w regionie warmińsko-mazurskim

Przedsięwzięcie drogowe ma na celu nie tylko poprawę przepustowości i bezpieczeństwa na odcinku Olsztyn – Biskupiec, ale również ma wpłynąć na lepsze warunki transportowe w regionie. Spodziewane są skrócenia czasu podróży zarówno w tranzytowym, jak i lokalnym wymiarze. Oczekiwany jest także wzrost atrakcyjności regionu warmińsko-mazurskiego dla mieszkańców i turystów.

Rusza realizacja budowy drogi S16 Barczewo - Biskupiec? ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: GDDKiA Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
13 maja 2024 11:24

Piszecie o całym odcinku a ma być robiony tylko od barczewa do biskupca, a kiedy olsztyn barczewo?

Polecane