19 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Trzy perły Warmii i Mazur w nowej edycji konkursu National Geographic

WiadomościTrzy perły Warmii i Mazur w nowej edycji konkursu National Geographic

Rozpoczęła się nowa edycja konkursu “Cuda Polski”, prowadzonego przez magazyn National Geographic Traveler, gdzie wybierane są najbardziej urokliwe i warte odwiedzenia miejsca z całej Polski. Tegoroczne nominacje w województwie warmińsko-mazurskim obejmują trzy wyjątkowe miejsca, które konkurują o miano najlepszego w regionie.

reklama

Lidzbark Warmiński

Wśród nominowanych znajduje się Lidzbark Warmiński, zwany Perłą Warmii, który historycznie pełnił rolę stolicy regionu aż do XIX wieku. Miasto rozwija się jako potencjalne uzdrowisko, z możliwością korzystania z lokalnych źródeł termalnych oraz kąpieli w Termach Warmińskich. Dodatkowo, w centrum miasta znajduje się zamek średniowieczny, często określany jako “Wawel północy” lub “perła gotyku”.

Trzy perły Warmii i Mazur w nowej edycji konkursu National Geographic turystyka Wiadomości, zShowcase

Mazurska Pętla Rowerowa

Drugą nominacją jest Mazurska Pętla Rowerowa, nowatorski projekt turystyczny, który obejmuje 310 km tras rowerowych o zróżnicowanej nawierzchni, biegnących przez malownicze tereny Wielkich Jezior Mazurskich. Trasa jest jednolicie oznakowana i wyposażona w tablice informacyjne, które przedstawiają zarówno całą trasę, jak i najciekawsze atrakcje w najbliższej okolicy.

reklama
Trzy perły Warmii i Mazur w nowej edycji konkursu National Geographic turystyka Wiadomości, zShowcase
fot. Mazurska Pętla Rowerowa – Mazury Południowe FB

Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM

Trzecim kandydatem jest Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Kortosfera w Olsztynie. Jest to unikalne w Polsce interaktywne centrum nauki, skupiające się na rolnictwie i środowisku przyrodniczym Warmii i Mazur. Centrum oferuje 140 eksponatów, w tym wystawy stałe i mobilne oraz zestawy edukacyjne, rozmieszczone na pięciu piętrach budynku.

Trzy perły Warmii i Mazur w nowej edycji konkursu National Geographic turystyka Wiadomości, zShowcase
fot. Kortosfera – Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji

Rok temu tytuł Cuda Roku na Warmii i Mazurach zdobyła Gołdap. Wyniki tegorocznego plebiscytu zostaną ogłoszone 10 czerwca, a głosowanie zakończy się 5 czerwca.

Link do głosowania.

reklama

źródło: National Geographic Traveler

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane