17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Prezydent Olsztyna w rocznicę zakończenia wojny: “Nigdy nie wolno nam zapomnieć”

OlsztynPrezydent Olsztyna w rocznicę zakończenia wojny: "Nigdy nie wolno nam zapomnieć"

W Olsztynie upamiętniono 79. rocznicę zakończenia II wojny światowej. 8 maja 1945 roku oficjalnie zakończyły się działania wojenne.

reklama

Była to okazja do przypomnienia o dramatycznych losach, które dotknęły Polskę i świat w wyniku tego najbardziej wyniszczającego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości. Około sześciu milionów ofiar na terenie Polski i nawet 80 milionów ludzi na świecie straciło życie w wyniku działań wojennych II wojny światowej. Bilans ten w dalszym ciągu wywołuje ogromne emocje, a pamięć o wydarzeniach tamtych lat jest ciągle żywa.

W trakcie uroczystości w Olsztynie, które odbyły się na placu Konsulatu Polskiego, prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk, złożył kwiaty pod Kolumną Orła Białego. Jego słowa podkreśliły wagę pamięci historycznej i aktualność tego przesłania: “Nigdy nie wolno nam zapomnieć o tych tragicznych wydarzeniach sprzed niemal ośmiu dekad – mówił. – Szczególnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, a konflikty rozpalają się w kolejnych częściach świata.” Prezydentowi towarzyszyli Łukasz Łukaszewski, przewodniczący Rady Miasta, przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, a także strażnicy miejscy.

reklama

Narodowy Dzień Zwycięstwa obchodzony jest w Polsce od 2015 roku. To symbol pokoju i jednocześnie przestroga, aby taka historia nie powtórzyła się więcej.

Prezydent Olsztyna w rocznicę zakończenia wojny: "Nigdy nie wolno nam zapomnieć" społeczeństwo Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Leon
9 maja 2024 15:58

platforma zaraz nas wepchnie w nie naszą wojnę. tusk kosiniak. hołownia uciekną a Polacy będą ginąć.

Słowianin
9 maja 2024 14:10

Myślę, że większość zapomniała o II WS i teraz ochoczo prowokuje do nienaszej wojny, w tym podżega. Co ciekawe, jak zwykle robią to politycy w interesie innych państw.

Polecane