15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Ponowny triumf policji z Olsztyna w zawodach ratowniczych

OlsztynPonowny triumf policji z Olsztyna w zawodach ratowniczych

Policjanci z Olsztyna zdobyli pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się w poniedziałek, 6 maja 2024 r., w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Bartosz Wlazłowski i Tomasz Sudnik, reprezentujący Komendę Miejską Policji w Olsztynie, wykazali się najlepszymi umiejętnościami spośród 18 drużyn z całego województwa.

reklama

Promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy

Zawody miały na celu nie tylko rywalizację, ale również podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Co przyczynia się do promowania zasad udzielania pierwszej pomocy wśród funkcjonariuszy. Zmagania były podzielone na dwie części – teoretyczną, gdzie uczestnicy rozwiązywali test składające się z 30 pytań, oraz praktyczną, w której oceniano ich umiejętności w realistycznie symulowanych sytuacjach ratunkowych.

W praktycznej części zawodów policjanci musieli wykazać się znajomością procedur ratunkowych, w tym korzystania z Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED) oraz wyposażenia medycznego. Sędziowie, reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie, byli pod wrażeniem poziomu przygotowania i umiejętności wszystkich uczestników.

reklama

Drugie miejsce przypadło

Drugie miejsce przypadło drużynie z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, natomiast trzecie miejsce zajęli funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie – komisarz Maciej Raźniewski i starszy posterunkowy Sebastian Neumann.

Reprezentanci olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji będą mieli teraz szansę zaprezentować swoje umiejętności na arenie ogólnopolskiej, na finałach zawodów. Życzymy im dalszych sukcesów i gratulujemy doskonałych wyników w eliminacjach wojewódzkich.

źródło: KWP, fot: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane