26 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Nowy port na Mazurach już otwarty

WęgorzewoNowy port na Mazurach już otwarty


Nowo otwarty port Przystań Nautica w Węgorzewie, położony nad jeziorem Święcajty, to kolejny etap rozwoju infrastruktury turystycznej regionu. Dawniej teren ten służył jako tartak, dziś przyciąga miłośników żeglarstwa nowoczesnymi udogodnieniami.

reklama

Port oferuje ponad 150 miejsc postojowych dla jachtów oraz jest wyposażony w szereg udogodnień zwiększających komfort jego użytkowników. W obiekcie znajdują się nowoczesne sanitariaty, sauna, przestrzeń szkoleniowa oraz kapitanat. Przystań Nautica, mając na uwadze lokalne potrzeby, wspiera także aktywność turystyczną, oferując wypożyczalnię rowerów. Tuż obok przebiega Mazurska Pętla Rowerowa. Dopełnieniem oferty jest Portowe Bistro.

Projekt portu został wsparty dofinansowaniem w wysokości 1,8 mln euro z funduszy norweskich (w ramach Mechanizmu Funduszy Norweskich), co umożliwiło stworzenie pierwszej w Polsce eko mariny. Inwestycja ta nawiązuje do tradycji żeglarstwa lodowego i wprowadza nowoczesne rozwiązania proekologiczne, takie jak infrastruktura do odbierania nieczystości z łodzi.

reklama

Paweł Lickiewicz, reprezentujący inwestora Ascot Polska sp. z o.o. sp. k., podczas otwarcia portu podkreślił, że celem projektu jest zapewnienie żeglarzom i motorowodniakom wygodnego i bezpiecznego miejsca do cumowania. Akcentował także rosnącą dostępność żeglarstwa, które przyciąga coraz więcej entuzjastów. Inwestycja w Przystań Nautica nie tylko podnosi atrakcyjność turystyczną Węgorzewa, ale również stawia na ekologię i zrównoważony rozwój, co jest odpowiedzią na rosnącą świadomość ekologiczną w społeczeństwie.

źródło: UM Węgorzewo, fot: UM Węgorzewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia