18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Sympatyzujący z PiS burmistrz Dobrego Miasta chce usunąć pomnik

WiadomościSympatyzujący z PiS burmistrz Dobrego Miasta chce usunąć pomnik

Burmistrz Dobrego Miasta, Jarosław Kowalski, dokonał decyzji o usunięciu pomnika tańczącej pary z ronda w centrum miasta. Pomnik, który przedstawia tańczącą parę, która trzyma się za jedną rękę, a w drugiej uniesionej ręce trzymają ptaka, był według burmistrza “szkaradnym uosobieniem parszywej komuny”. W związku z realizacją tej decyzji pojawiły się niezadowolenia ze strony mieszkańców.

reklama

Pomnik, znajdujący się na rondzie w Dobrym Mieście, stał tam od ponad 50 lat. Teraz ma być przewieziony do parku niedaleko byłego Państwowego Gospodarstwa Rolnego, co ma kosztować 8 tys. zł. Przenosiny pomnika przeprowadzone mają zostać w taki sposób, by nie tamować ruchu na ruchliwym rondzie. Burmistrz Kowalski nie wykluczył, że może mieć z tym pewne problemy, ponieważ jego przeciwnicy starają się wpłynąć na ludzi, którzy mają dokonać przenoszenia pomnika.

Decyzja nie przypadła do gustu mieszkańcom Dobrego Miasta, panuje opinia, że para tańcząca na pomniku wpisała się w lokalny krajobraz i nie wzbudza negatywnych skojarzeń. Zwracają oni uwagę na istnienie pilniejszych potrzeb i wydatków w mieście. W sprawie przenoszenia pomnika zaczęły powstawać sondy internetowe, z których wynika, że społeczność lokalna nie jest zachwycona pomysłem burmistrza.

reklama

Burmistrz Kowalski, sympatyk partii PiS, wcześniej wyrażał swój pogląd odnośnie sztuki, mówiąc, że “artystyczne szkaradztwa” należy usuwać ze zbiorów i przestrzeni publicznej. W związku z tym postanowił usunąć pomnik jako “szkaradny symbol komunizmu”, jednak decyzja ta wydaje się być kontrowersyjna i wywoływać sprzeczne opinie mieszkańców.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anna
7 czerwca 2021 21:08

pan burmistrz (celowo małą literą) uważa, że te miasto należy do niego i robi co tylko jemu odpowiada, nie słucha ludzi, nie potrafi prowadzić merytorycznej rozmowy, od razu wyzywa i obraża, jako nauczyciel był taki sam ( potrafił uderzyć ucznia). Te pieniądze mógłby przeznaczyć np na oświetlenie drogi do cmentarza w Knopinie ( oczywiście za 8 tys nie zrobi całego oświetlenia, ale to zawsze dobry początek)

luz
7 czerwca 2021 22:18

Szkaradnego burmistrza też za jakiś czas usuną.

Polecane