24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Czesław Jerzy Małkowski zapowiedział, że nie będzie brał już udziału w kolejnych wyborach na prezydenta

OlsztynCzesław Jerzy Małkowski zapowiedział, że nie będzie brał już udziału w kolejnych...

Robert Szewczyk został nowym prezydentem Olsztyna. W drugiej turze wyborów pokonał Czesława Jerzego Małkowskiego, kandydata niezależnego. Po ogłoszeniu wyników, Małkowski w emocjonalnym wystąpieniu na antenie Radia Olsztyn stwierdził: „Nie będę więcej ubiegał się o fotel prezydenta”.

reklama

Mimo porażki Czesław Jerzy Małkowski wyraził satysfakcję z osiągniętego rezultatu. “Cieszę się z wyniku. Samo wejście do drugiej tury było niemałym sukcesem, biorąc pod uwagę konkurencję, jaką miałem… Nikt z nas nie miał szans z Platformą Obywatelską i z tego od początku zdawałem sobie sprawę. Jestem zawodnikiem, który uważa, że jak wchodzi się do ringu, to nigdy nie oddaje się nic walkowerem. Bardziej honorowy jest nokaut niż walkower” powiedział Małkowski w wywiadzie dla Radia Olsztyn.

Małkowski podkreślił, że była to jego ostatnia kampania wyborcza na stanowisko prezydenta miasta. “Biologia jest nieubłagana. Mój pesel wskazuje na to, że i tak była to wielka odwaga z mojej strony. Chciałem zakończyć swoją karierę polityczną w Olsztynie jako człowiek niezależny i uniewinniony.” dodał. Były już kandydat zapowiedział, że nie zamierza oceniać działań Roberta Szewczyka, dopóki sam nie zobaczy efektów jego pracy.

reklama

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że Robert Szewczyk zdobył 53,45% głosów, a Czesław Jerzy Małkowski 46,55%.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ARNOSZT
23 kwietnia 2024 07:45

No i towarzysze mają za swoje- wydali partyjne pieniądze na kampanię Małkowskiego licząc, że wygra i dopuści ich do koryta , a tu kasa poszła jak psu w d…ę

Anonimowo
22 kwietnia 2024 11:05

Ciekawe czy by do końca kadencji w ogóle wytrzymał

Polecane
Ogłoszenia