22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Przesłanie Czesława Małkowskiego przed II turą wyborów prezydenckich w Olsztynie

OlsztynPrzesłanie Czesława Małkowskiego przed II turą wyborów prezydenckich w Olsztynie

W piątkowe popołudnie Czesław Jerzy Małkowski, kandydat na prezydenta Olsztyna, zwrócił się z ostatnim przesłaniem do mieszkańców przed zbliżającą się drugą turą wyborów. Na konferencji prasowej podkreślił znaczenie uczciwej rywalizacji i bezpartyjności swojego komitetu.

reklama

W niedzielę 21 kwietnia zakończy się tegoroczna kampania samorządowa. Małkowski, podsumowując ostatnie tygodnie, wyraził wdzięczność wobec dziennikarzy za ich rzetelną pracę. „W każdym medium przekazywano wiarygodne relacje. Nikt nie próbował manipulować, co jest bardzo cenne,” zaznaczył.

Podziękował również kandydatom na radnych i wszystkim osobom, które wsparły jego wyborczą kampanię. „Mój komitet był absolutnie bezpartyjny od początku do końca. Liczyliśmy na poparcie olsztynian bez zaplecza politycznego,” podkreślił Małkowski.

reklama
Przesłanie Czesława Małkowskiego przed II turą wyborów prezydenckich w Olsztynie polityka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Wyniki pierwszej tury wyborów nie były w pełni zadowalające dla komitetu Małkowskiego, który przyznał, że spodziewał się lepszego rezultatu. Skomentował również, że te wybory były wyjątkowo upartyjnione, z główną pulę mandatów do rady miasta zgarniającymi partie PO i PiS. Przypomniał, że w radzie miasta zasiadać będzie 12 radnych Koalicji Obywatelskiej oraz 8 Prawa i Sprawiedliwości, z jego komitetu zaś mandaty uzyskały dwie osoby.

Podczas konferencji Małkowski odniósł się również do negatywnych zjawisk w kampanii, takich jak „hejt” i czarny PR. „Wszyscy moi współpracownicy zachowali zasady fair play, obcy jest nam czarny PR,” odciął się od podobnych działań.

Na koniec przypomniał najważniejsze założenia swojego programu wyborczego, zapowiadając uaktywnienie życia kulturalnego miasta, rozwój sportu oraz poprawę infrastruktury drogowej. „Chcę również zadbać o wychowanie, nauczanie, edukację dzieci i młodzieży od żłobków począwszy. Zobowiązuję się przywrócić dotacje miasta na żłobki, które zostały w Olsztynie wycięte,” podsumował Małkowski, oceniając kampanię jako wyjątkowo krótką i upolitycznioną.

reklama

Podczas tej konferencji prasowej Małkowski wyraźnie zaznaczył, że jego kampania była pozbawiona czarnego PR-u. Wśród najważniejszych punktów programu wyborczego wymienił m.in. uaktywnienie życia kulturalnego i sportowego, poprawę stanu jezdni głównie na Zatorzu, oraz wprowadzenie dopłat do żłobków.

Przesłanie Czesława Małkowskiego przed II turą wyborów prezydenckich w Olsztynie polityka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stop Szewczyk&Grzybowicz
19 kwietnia 2024 18:39

Tylko pan może Siemieniec te wyludniające się zabetonowane miasto! Wierzymy w Pana.

Stop Szewczyk&Grzybowicz
19 kwietnia 2024 19:30

Wierzymy że zmieni Pan Olsztyn odrzuci wspieranie ideologii LPG gdzie się oszukuje biednych naiwnych ludzi kłamstwem…. Prawda jest jedna każdy jest taki sam a gej to nie pedzio

Polecane
Ogłoszenia