24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Robert Szewczyk wygrywa w drugiej turze wyborów prezydenckich w Olsztynie – wyniki nieoficjalne

OlsztynRobert Szewczyk wygrywa w drugiej turze wyborów prezydenckich w Olsztynie – wyniki...

reklama

Olsztyn czeka na ostateczne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Według wstępnych danych, które objęły 32 z 104 obwodów głosowania, czyli 30,76% wszystkich obwodów, Robert Szewczyk prowadzi z niewielką przewagą nad swoim konkurentem.

reklama

W niedzielnych wyborach, do godziny 17, frekwencja wyniosła 38,85%, a ostateczna liczba osób, które wzięły udział w głosowaniu, to 51,19% uprawnionych wyborców. To świadczy o dużym zaangażowaniu mieszkańców Olsztyna w wybór przyszłego prezydenta miasta.

Z wstępnych danych wynika, że Robert Szewczyk zdobył 4887 głosów, podczas gdy jego rywal, Malkowski, uzyskał 4662 głosy. Mimo że przewaga Szewczyka jest widoczna, wyniki są jeszcze nieoficjalne i mogą ulec zmianie, gdy zliczone zostaną głosy z pozostałych obwodów.

reklama

W dniu wyborów lokale wyborcze były otwarte od godziny 7 do 21, a wyborcy mogli głosować w tych samych obwodowych komisjach wyborczych, które nie zmieniły swojej lokalizacji od pierwszej tury. Aby zagłosować, mieszkańcy musieli posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem lub skorzystać z aplikacji mObywatel.

Decyzja o tym, kto ostatecznie zostanie prezydentem Olsztyna, jest nadal otwarta. Trwa zliczanie głosów, a wyniki te będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłości miasta. W tej sytuacji zarówno zwolennicy Szewczyka, jak i Malkowskiego muszą cierpliwie czekać na oficjalne ogłoszenie wyników przez Państwową Komisję Wyborczą.

Wyniki nieoficjalne:

21630 głosów Czesław Jerzy Małkowski

24839 głosów Robert Szewczyk

Do policzenia zostało 6 komisji.

Zobacz też nasze nieoficjalne wyniki z Olsztyna. Wyniki wyborów z ponad 50% komisji w Olsztynie!

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

22 KOMENTARZY

22 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Van den Star
22 kwietnia 2024 01:15

Jaki kraj, jacy wyborcy, taki wygrany. Ludzie lubią być okradani, oszukiwani, żyć drogo. Połowa jego głosów to ci co zarobili na nich, połowa niestety naiwnych….

Zoya
21 kwietnia 2024 23:26

Dopiero będzie masakra jak dratewka zostanie prezydentem toż to prawa ręka betoniarza

Polecane
Ogłoszenia