24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Wyniki wyborów z ponad 50% komisji w Olsztynie!

OlsztynWyniki wyborów z ponad 50% komisji w Olsztynie!

W Olsztynie zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. Są pierwsze wyniki z kilku obwodowych komisji wyborczych

reklama

Na ten moment zliczono już ponad 7 tysięcy głosów. Z dostępnych nieoficjalnych danych wynika, że Szewczyk zdobył przewagę nad swoim rywalem Czesławem Małkowskim, osiągając około 600 głosów przewagi. Na podstawie wczesnych danych z około 5 tysięcy podliczonych głosów, różnica na korzyść Szewczyka wynosiła 400 głosów.

Mimo że wyniki są jeszcze niepełne i należy je traktować jako wstępne, pokazują one silne poparcie dla Szewczyka w początkowej fazie liczenia głosów. Kolejne informacje z pozostałych komisji wyborczych będą miały kluczowe znaczenie dla ostatecznego rozstrzygnięcia.

reklama

Obwodowe komisje wyborcze kontynuują pracę nad przeliczaniem głosów, a pełne wyniki wyborów będą dostępne później w nocy. Analiza frekwencji i rozkładu głosów może jeszcze wpłynąć na końcowy wynik.

Wyniki te są oczekiwane z dużym zainteresowaniem, ponieważ nowy prezydent Olsztyna będzie miał istotny wpływ na dalsze losy miasta, w tym na projekty rozwojowe i lokalną politykę. Ostateczne wyniki wyborów zdecydują, kto pokieruje miastem przez kolejne lata.

reklama

AKTUALIZACJA, godz. 22:15

Komisja wyborcza podliczyła już 16 tysięcy głosów. Nieoficjalne wyniki pokazują, że Szewczyk ma teraz przewagę wynoszącą tysiąc głosów nad swoim konkurentem Czesławem Małkowskim. Ta informacja dodatkowo wzmacnia pozycję Szewczyka, co może być kluczowe dla ostatecznego wyniku wyborów.

Mimo że dane są jeszcze niepełne, a proces liczenia głosów trwa, pierwsze wyniki z ponad połowy podliczonych głosów sugerują silne poparcie dla Szewczyka. Na ten moment, z wcześniejszych danych, Szewczyk miał już około 600 głosów przewagi, a teraz ta liczba wzrosła do 1000.

Aktualizacja z godziny 22:20


Najnowsze dane przedstawiają liczbę głosów oddanych na każdego z kandydatów: Czesław Małkowski zdobył 9200 głosów, podczas gdy Robert Szewczyk prowadzi z wynikiem 10800 głosów. To potwierdza, że Szewczyk utrzymuje swoją przewagę nad Małkowskim.

Aktualizacja z godziny 22:29


Ostatnie informacje podają, że liczba głosów oddanych na Czesława Małkowskiego wynosi teraz 10207, podczas gdy Robert Szewczyk uzyskał 12005 głosów. Od początku podliczania głosów liczba głosów oddanych na Szewczyka wzrosła o 20%, a na Małkowskiego o 11%, co pokazuje, że przewaga Szewczyka wzmacnia się w miarę postępującego liczenia.

AKTUALIZACJA z godz. 22:47

Po aktualizacji danych z godziny 22:46, Czesław Małkowski zdobył 47,02% głosów, natomiast Robert Szewczyk otrzymał 52,98% głosów. Wyniki te pochodzą z ponad połowy przeliczonych komisji wyborczych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jurny CJM
21 kwietnia 2024 23:31

Cenzorek Jerzy z Wieży już leży

lachociągnik
21 kwietnia 2024 23:11

HAHAHAHAHHAHAHHA

Polecane
Ogłoszenia