24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Olsztyn wybrał prezydenta. Kto wygrał?

OlsztynOlsztyn wybrał prezydenta. Kto wygrał?

W Olsztynie trwa druga tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy miasta po raz kolejny udają się do lokali wyborczych, aby wybrać prezydenta miasta. Do tej pory żaden z kandydatów – Robert Szewczyk ani Czesław Małkowski – nie zdobył wymaganej większości głosów w pierwszym głosowaniu, które odbyło się 7 kwietnia.

reklama

AKTUALIZACJA: Są wyniki z pierwszych komisji w Olsztynie

Lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 7:00 i będą dostępne dla wyborców do 21:00. Niezmienione pozostały miejsca głosowania oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych. Wszelkie potrzebne informacje dotyczące numerów obwodów i ich granic, jak również adresy komisji, mieszkańcy mogą znaleźć w publicznie dostępnym rejestrze.

reklama

Na karcie do głosowania znajdują się nazwiska obu kandydatów. Wyborcy powinni postawić znak “X” w odpowiedniej kratce obok wybranego kandydata, aby ich głos był uznany za ważny. Wszelkie inne oznaczenia na karcie mogą spowodować, że głos zostanie uznany za nieważny.

Na chwilę obecną, jak informuje przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak, frekwencja wyborcza w Olsztynie do godziny 17 wyniosła 31,45%. Jest to nieco poniżej średniej krajowej, która na tę samą godzinę wyniosła 33,17%. W mieście wydano 38 590 kart do głosowania, przy ogólnej liczbie uprawnionych do głosowania wynoszącej 122 712 osób.

reklama

Wybory te są kluczowe dla przyszłości Olsztyna, gdyż prezydent miasta odgrywa centralną rolę w kształtowaniu lokalnej polityki i projektów rozwojowych. Wyniki drugiej tury wyborów, które zdecydują, czy to Robert Szewczyk, czy Czesław Małkowski stanie na czele miasta, zostaną ogłoszone po zamknięciu lokali wyborczych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia