15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Podano frekwencję wyniki frekwencji w Olsztynie

OlsztynPodano frekwencję wyniki frekwencji w Olsztynie

W Olsztynie mieszkańcy po raz drugi wybierają swojego prezydenta. Druga tura wyborów samorządowych, która odbywa się dziś, jest konieczna, ponieważ w pierwszej rundzie, która miała miejsce 7 kwietnia, żaden z kandydatów nie zdobył wymaganych 50 proc. głosów. W całej Polsce powtórne głosowanie dotyczy 748 gmin, w tym także stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

reklama

Lokale wyborcze, które już otwarto o godzinie 7 rano, pozostaną dostępne dla wyborców do godziny 21. Miejsca do głosowania oraz obwodowe komisje wyborcze nie zmieniły swojej lokalizacji. Szczegółowe informacje na temat numerów i granic obwodów głosowania, a także adresów komisji, mieszkańcy mogą znaleźć w dostępnym publicznie rejestrze.

Do lokalu wyborczego należy przyjść z dokumentem tożsamości ze zdjęciem, takim jak dowód osobisty, paszport, legitymacja studencka, czy prawo jazdy. Można również potwierdzić swoją tożsamość za pomocą aplikacji mObywatel.

reklama

Wyborcy otrzymają jedną kartę do głosowania, na której znajdą się nazwiska dwóch kandydatów. Aby oddać ważny głos, należy na karcie postawić znak “X” w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Jakiekolwiek inne oznaczenia mogą spowodować, że głos zostanie uznany za nieważny.

Frekwencja wyborcza na godzinę 17 wyniosła 33,17 proc., jak poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak. Najwięcej osób głosowało w województwie lubelskim, najmniej w dolnośląskim.


Frekwencja w Olsztynie do godziny 17
31,45%
Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania
38 590
Liczba uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania
122 712

reklama

Na zakończenie warto przypomnieć, że głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych ma kluczowe znaczenie. Wybory te decydują o tym, kto przez najbliższe lata będzie kształtował politykę lokalną, wpływając na rozwój infrastruktury, edukację, bezpieczeństwo oraz wiele innych aspektów życia codziennego mieszkańców Olsztyna. Każdy głos ma więc niebagatelne znaczenie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia