22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

W Olsztynie rozstrzygnie się druga tura wyborów samorządowych – co musisz wiedzieć przed 21 kwietnia?

OlsztynW Olsztynie rozstrzygnie się druga tura wyborów samorządowych – co musisz wiedzieć...

Olsztyn przygotowuje się do rozstrzygającej fazy wyborów samorządowych. Druga tura głosowania, zaplanowana na 21 kwietnia, jest konieczna w 748 gminach po całej Polsce. Warunkiem dla przeprowadzenia tego etapu wyborów była niezdobycie przez żadnego z kandydatów na włodarza większości ponad połowy głosów wyborczych podczas pierwszej rundy.

reklama

W Olsztynie lokale wyborcze otwarte zostaną bez zmian w godzinach od 7:00 do 21:00. Adresy i terminy funkcjonowania obwodowych komisji wyborczych także pozostają niezmienione w stosunku do pierwszej tury, którą przeprowadzono 7 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat numerów i granic obwodów głosowania, a także lokalizacji siedzib komisji wyborczych znajdują się na stronie urzędu miasta, do której link podajemy [pod tym LINKIEM].

Aby zagłosować, konieczne jest posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem, którym może być dowód osobisty, paszport, legitymacja studencka lub prawo jazdy. Możliwe jest również potwierdzenie tożsamości poprzez aplikację mobilną mObywatel.

reklama

W drugiej turze wyborów samorządowych wyborcy otrzymają do ręki jedną kartę do głosowania, na której znajdą się nazwiska dwóch kandydatów. Aby głos został uznany za ważny, należy postawić znak “X” w kratce obok nazwiska jednego z nich. Niedokonanie tego lub zaznaczenie innego znaku niż “X” spowoduje, że głos zostanie uznany za nieważny. Warto zauważyć, że wszelkie inne znaki czy przekreślenia uznawane będą za dopiski i nie wpłyną na ważność głosu.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Grażyna
19 kwietnia 2024 14:26

Najważniejsze to, że głosując na PO wspiera się partie dla naiwnych która zeruje na ludzi z problemami psychicznymi typu lpg

Polecane