24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Arboretum w Kudypach już otwarte. Można podziwiać kwitnące kwiaty

OlsztynArboretum w Kudypach już otwarte. Można podziwiać kwitnące kwiaty

Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach, popularna atrakcja turystyczna, po zimowej przerwie, zostało ponownie otwarte 15 kwietnia. W ogrodzie botanicznym można oglądać różnorodne rośliny drzewiaste oraz kwiaty. Zwiedzanie obiektu jest możliwe od wiosny aż do jesieni.

reklama

Atrakcje arboretum

Arboretum oferuje bogactwo przyrodnicze i edukacyjne, to idealne warunki do obserwacji flory, zwłaszcza w okresach kwitnienia magnolii, różaneczników i azalii. Teren arboretum dzieli się na kilka działów, w tym na dział flory polskiej, część kolekcyjną i lasu naturalnego, które razem prezentują ponad 1000 gatunków i odmian drzew oraz krzewów.

Arboretum, prowadzone przez leśników z Nadleśnictwa Kudypy, ma bogatą historię sięgającą 1983 roku. W obiekcie znajduje się Izba Edukacyjna oraz eksponaty przyrodnicze i historyczne, które podkreślają znaczenie ochrony przyrody i dziedzictwa tego regionu. Odwiedzający arboretum mogą nie tylko podziwiać przyrodę, ale także uczestniczyć w różnorodnych działaniach edukacyjnych, które podnoszą świadomość ekologiczną i promują zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi.

reklama

Ceny biletów

Od kwietnia do końca października, arboretum zaprasza odwiedzających w godzinach od 9:00 do 18:00. W czerwcu i lipcu, godziny otwarcia wydłużają się, umożliwiając zwiedzanie do godziny 20:00. Zwiedzający mogą nabyć bilety wstępu w różnych kategoriach cenowych. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 7 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać z obniżonych cen: 5 zł za bilet ulgowy i 8 zł za normalny. Dostępne są również karnety: ulgowy za 20 zł i normalny za 30 zł.

Arboretum w Kudypach już otwarte. Można podziwiać kwitnące kwiaty przyroda Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: Nadleśnictwo Kudypy, fot. Nadleśnictwo Kudypy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Emerytka
18 kwietnia 2024 17:14

Dobrze że to nie Olsztyn! Grzymowicz i spółka z PO by wyciął jak wszędzie

Polecane
Ogłoszenia