19 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Znaleziono ciało noworodka w worku na śmieci. Służby szukają matki

DziałdowoZnaleziono ciało noworodka w worku na śmieci. Służby szukają matki

W czwartek, 11 kwietnia, w sortowni odpadów przy ulicy Przemysłowej w Działdowie doszło do makabrycznego odkrycia. Pracownicy obiektu, przeszukując zawartość taśmy do sortowania śmieci, natrafili na foliowy worek, w którym znajdowało się ciało noworodka. Zdarzenie to miało miejsce tuż po godzinie 15:00.

reklama

Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby policyjne. Aspirant sztabowy Rafał Jackowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, potwierdził, że funkcjonariusze odnaleźli martwe dziecko. W związku z tym zdarzeniem na miejscu pojawili się także medycy, prokurator oraz technik kryminalistyki, którzy przystąpili do zabezpieczania dowodów.

Prokurator nadzoruje prowadzone na miejscu czynności, a śledczy starają się ustalić wszelkie okoliczności tego zdarzenia, w tym możliwy czas urodzenia dziecka oraz to, czy urodziło się ono żywe. Jak do tej pory, nikomu nie przedstawiono zarzutów w tej sprawie.

reklama

Śledztwo to prowadzi Prokuratura Rejonowa w Działdowie, która zleciła również wykonanie badań medycznych ciała, aby możliwe było dokładniejsze określenie przyczyn i okoliczności śmierci noworodka. Rafał Jackowski podkreślił, że ze względu na dobro prowadzonego śledztwa, na chwilę obecną nie można udostępnić więcej szczegółów dotyczących tej sprawy.

To tragiczne wydarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością Działdowa, a służby apelują do wszystkich, którzy mogliby posiadać jakiekolwiek informacje mogące pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy, o kontakt z najbliższą jednostką policji.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przemas
12 kwietnia 2024 13:08

Zwierzęta podszywają się pod ludzi.

aaa
12 kwietnia 2024 12:23

A ja właśnie zjadłem jajecznicę 😋

Polecane