24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Olsztyn zaprasza młodych entuzjastów chemii na Dzień Otwarty i warsztaty chemiczne

OlsztynOlsztyn zaprasza młodych entuzjastów chemii na Dzień Otwarty i warsztaty chemiczne

Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie organizuje 16 kwietnia Dzień Otwarty szkoły. W ramach tego wydarzenia będzie można zobaczyć pracownię chemiczną i wziąć udział w specjalnych warsztatach dla grup zorganizowanych.

reklama

Odkryj szkołę od środka

-“Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców do odwiedzenia naszej szkoły – zachęca dyrekcja szkoły. – 16 kwietnia, to jest we wtorek, w godzinach od 13 do 16 organizujemy Dzień Otwarty Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących. Na miejscu będzie można zobaczyć, jak funkcjonujemy, jakie mamy sale, sprzęt, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025.”

Dodatkowo, w dniach 15-16 kwietnia będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach chemicznych pod hasłem „Młody chemik eksperymentuje”. To inicjatywa skierowana do zorganizowanych grup, maksymalnie 15-osobowych.

reklama

Organizatorzy podkreślają, że warsztaty te są znakomitą okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej. – “Warsztaty pozwolą w sposób żywy i bezpośredni zaobserwować reakcje chemiczne oraz własnoręcznie stworzyć np. sole do kąpieli, pomadki do ust czy naturalne kremy” – dodają z entuzjazmem przedstawiciele szkoły.

Udział w warsztatach

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o wcześniejszy kontakt z Marzeną Ejdys, doradcą zawodowym, pod numerem telefonu: 89 533 18 55. Aktywności te są nie tylko doskonałą formą edukacji, ale także sposobnością do interakcji i zabawy w gronie rówieśników pod okiem doświadczonych edukatorów.

Będzie to doskonała okazja dla młodzieży do zapoznania się z pracownią chemiczną, a także z potencjałem edukacyjnym szkoły, którego celem jest stymulowanie zainteresowań naukowymi aspektami życia codziennego i zachęcanie do aktywnego udziału w procesie poznawczym.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lokalny chłopak
14 kwietnia 2024 17:21

A dla dorosłych coś się znajdzie też mogą przyjść po oglądać doświadczenia czy zakaz wstępu pozdro 😐

Polecane
Ogłoszenia