fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Podgrzewacze wody – jak wybrać najlepszy

Artykuł sponsorowany Podgrzewacze wody - jak wybrać najlepszy

Podgrzewacze wody są niezbędnym urządzeniem dla tych, dla których stała dostępność do ciepłej wody bieżącej jest kluczowa. Gorąca woda w kranie to z pewnością synonim komfortu, w niektórych przypadkach również i luksusu. W dzisiejszych czasach wiele rodzin jest pozbawionych bieżącej wody.

Tak czy inaczej ci, którzy taką wygodę posiadają w ramach ciągłej dostępności do wody ciepłej powinni być wyposażeni w podgrzewacze wody . Na rynku dostępne są różne rodzaje podgrzewaczy w zależności od cen, zapotrzebowania na wodę i instalację.

Szeroki wachlarz produktów może czasami zamącić w głowie i sprawić dużą trudność z wyborem odpowiedniego urządzenia. W asortymencie sklepów budowlanych można znaleźć podgrzewacze wody do instalacji CO, podgrzewacze elektryczne, gazowe, a także takie, które są oparte na systemach solarnych i korzystają z energii odnawialnej. To tyle, jeśli chodzi o energię z której korzystają podgrzewacze.

Kolejny podział wynika ze sposobu magazynowania wody. Dostępne są podgrzewacze pojemnościowe, dzięki którym można zmagazynować sporą ilość gorącej wody. Takie podgrzewacze idealnie sprawdzają się dla wielodzietnej rodziny, gdzie zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest wysokie. Drugim rodzajem są podgrzewacze przepływowe, które podgrzewają wodę w momencie, kiedy wypływa z kranu. Jest to dużo bardziej oszczędne rozwiązanie, ponieważ podgrzewa wodę tylko bieżącą.

Podgrzewacze wody przepływowe mogą być jednopunktowe, czyli takie, które są zamontowane do jednego kranu oraz wielopunktowe, obsługujące centralnie wszystkie krany w domu. Często łączy się np. jednopunktowy podgrzewacz z podgrzewaczami pojemnościowymi. Z pewnością warto wybierać produkty energooszczędne, a takie przepływowe ogrzewacze dają gwarancję mniejszej utraty energii.

Przepływowe podgrzewacze są niezależne od innych instalacji cieplnych. Źródłem ich zasilania jest prąd. W momencie nieużywania urządzenia można go odłączyć od prądu. Na rynku dostępne są różne tego typu produkty. Zanim zdecydujemy się konkretny model warto zaczerpnąć opinii w Internecie. Użytkownicy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami w obsłudze urządzenia. Można więc poznać wady i zalety.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: