14 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Kierowca próbował przekupić strażnika granicznego

Strona główna Wiadomości Kierowca próbował przekupić strażnika granicznego
reklama

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez mundurowych z Bezled. Oferowana przez niego łapówka miała pozwolić mu uniknąć badania alkomatem.  

W miniony weekend na drogowym przejściu granicznym w Bezledach na kierunku wjazdowym do Polski stawił się obywatel Litwy. W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusz wyczuł woń alkoholu i zdecydował o zbadaniu trzeźwości podróżnego.

reklama

Mężczyzna natychmiast zaproponował funkcjonariuszowi pieniądze w zamian za odstąpienie od badania alkomatem – informuje Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. – Kontroler uprzedził 39–letniego obywatela Litwy o konsekwencjach wręczenia korzyści majątkowej, jednak podróżny zignorował ostrzeżenie.

Badanie alkomatem tylko potwierdziło podejrzenia strażnika granicznego. Poza tym okazało się, że mężczyzna przedstawił do kontroli sfałszowane prawo jazdy.

Nietrzeźwego kierowcę zatrzymano i przekazano policji. Litwin odpowie zarówno za próbę wręczenia korzyści finansowej, jak i za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym oraz sfałszowanie dokumentu.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma