-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kierowca próbował przekupić strażnika granicznego

WiadomościKierowca próbował przekupić strażnika granicznego

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez mundurowych z Bezled. Oferowana przez niego łapówka miała pozwolić mu uniknąć badania alkomatem.  

reklama

W miniony weekend na drogowym przejściu granicznym w Bezledach na kierunku wjazdowym do Polski stawił się obywatel Litwy. W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusz wyczuł woń alkoholu i zdecydował o zbadaniu trzeźwości podróżnego.

Mężczyzna natychmiast zaproponował funkcjonariuszowi pieniądze w zamian za odstąpienie od badania alkomatem – informuje Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. – Kontroler uprzedził 39–letniego obywatela Litwy o konsekwencjach wręczenia korzyści majątkowej, jednak podróżny zignorował ostrzeżenie.

reklama

Badanie alkomatem tylko potwierdziło podejrzenia strażnika granicznego. Poza tym okazało się, że mężczyzna przedstawił do kontroli sfałszowane prawo jazdy.

Nietrzeźwego kierowcę zatrzymano i przekazano policji. Litwin odpowie zarówno za próbę wręczenia korzyści finansowej, jak i za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym oraz sfałszowanie dokumentu.

Nowy komendant Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
W Kętrzynie w Strzeżonym Ośrodku dla cudzoziemców miały miejsce niecodzienne odwiedziny
Nowy komendant Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej