24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Olsztyn. Wszedł do sklepu, zabrał makaron z sosem, a potem ugryzł ekspedientkę

OlsztynOlsztyn. Wszedł do sklepu, zabrał makaron z sosem, a potem ugryzł ekspedientkę

W poniedziałek, 1 kwietnia 2024 roku, do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów. Młody mężczyzna został oskarżony o próbę kradzieży makaronu i sosu. Kiedy na jego drodze stanęła ekspedientka, która próbowała go zatrzymać, mężczyzna zaatakował ją, gryząc w rękę i popychając.

reklama

Działania policjantów skupiły się na ustaleniu rysopisu sprawcy. Na tej podstawie szybko zatrzymano mężczyznę w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia. Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec miasta znany funkcjonariuszom z innych przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu.

Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. W obliczu jego przeszłości kryminalnej olsztyńscy policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W czwartek, 4 kwietnia 2024 roku, sąd zatwierdził wniosek i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla oskarżonego.

reklama

Incydent ten jest przykładem surowej reakcji aparatu sprawiedliwości na akty przemocy i kradzieży, a szybkość rozwiązania sprawy podkreśla determinację służb w dążeniu do likwidowania wszystkich form przestępczej działalności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arbuz
5 kwietnia 2024 10:07

Żeby tylko z taką determinacją policja likwidowała sprawców fali ostatnich włamań do piwnic i kradzieży…

Polecane
Ogłoszenia