22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Jak prawidłowo odpalać wkłady do zniczy?

Materiał partneraJak prawidłowo odpalać wkłady do zniczy?

Aby bezpiecznie zapalić wkład do zniczy, trzeba wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Najlepiej sprawdzają się gazowe zapalniczki z wysuwaną lufką lub długie zapałki. W takich akcesoriach ogień znajduje się daleko od dłoni, więc nie ma ryzyka poparzenia. Ponadto długą zapalniczkę czy zapałkę można bez problemów włożyć do wysokiego znicza. Dzięki temu nie trzeba odpalać wkładów przed umieszczeniem go w szklanym pojemniku. 

reklama

Warto jednak pamiętać także o tym, żeby:

  • wkład w zniczu był postawiony prosto – jeśli będzie przechylony, istnieje ryzyko, że wosk nie będzie się spalać równomiernie. To może znacznie skrócić czas palenia się wkładów. Ponadto jeśli ogień będzie przez dłuższy czas skierowany na jedną ze stron znicza, szkło może nadmiernie się rozgrzać i pęknąć. Kontakt z rozgrzanym, uszkodzonym szkłem jest bardzo niebezpieczny;
  • chronić wkład przed wodą – nawet najlepsze produkty nie będą dobrze się palić, jeśli knot lub powierzchnia wosku jest wilgotna. Podczas próby zapalenia takiego wkładu, ogień może “strzelać” i spowodować bolesne poparzenia;
  • zapalać produkty tylko, jeśli są umieszczone w zniczach – wkładów nie należy pozostawiać na pomniku lub na innej powierzchni bez odpowiedniego zabezpieczenia. Są lekkie, więc istnieje ryzyko, że się przewrócą, co może spowodować pożar. Ponadto, jeśli wkłady nie będą w zniczach, czas ich palenia znacznie się skróci. Wystarczy lekki podmuch wiatru, aby ogień zgasł.

Interesują Cię dobrej klasy, ale tanie wkłady do zniczy? Promocje w sklepach to dobry sposób na to, żeby nieco zaoszczędzić na dekoracjach na cmentarz. W wielu miejscach znajdziesz produkty np. od marki Znicze Fenix, które wyróżniają się np. długim czasem palenia. Ponadto jej wkłady są po brzegi wypełnione woskiem oraz są odpowiednio wyważone. Dzięki temu wkłady równomiernie się wypalają, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowników.

reklama

Pamiętaj o powyższych zasadach palenia zniczy, a unikniesz przykrych wypadków podczas wizyty na cmentarzu. Dzięki temu będziesz mógł się skupić wyłącznie na wspominaniu bliskich. 

*Artykuł sponsorowany

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kierowca TIRa
4 kwietnia 2024 22:18

Jak prawidłowo zrobić loda. Czekam na taki artykuł pokaże żonie kolega robi lepiej niż stara ehh

Polecane