22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Wspólne działania policji i straży miejskiej w Olsztynku

OlsztynBezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Wspólne działania policji i straży miejskiej...

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku oraz funkcjonariusze tamtejszej Straży Miejskiej przeprowadzili skoordynowane działania kontrolne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze do szkół. Akcja odbyła się w czwartek rano, 4 kwietnia 2024 roku.

reklama

W trakcie kontroli szczególną uwagę poświęcono autokarom oraz busom, które są codziennie używane do przewożenia uczniów do placówek oświatowych na obszarze gminy. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców, ich uprawnienia do prowadzenia pojazdów, stan techniczny środków transportu, układu hamulcowego, kierowniczego, ogumienia, stan wymaganego wyposażenia oraz ogólny poziom bezpieczeństwa oferowanego pasażerom.

Na podkreślenie zasługuje proaktywna postawa policjantów i strażników miejskich, którzy nie tylko kontrolowali pojazdy, ale też aktywnie edukowali podróżnych w kwestii bezpieczeństwa drogowego. Dzielili się informacjami i rozdawali odblaski zwiększające widoczność pieszych na drodze, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych.

reklama

W wyniku działań sprawdzonych zostało łącznie 20 pojazdów. W jednym przypadku z powodu złego stanu technicznego auta funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny. Decyzja ta była świadectwem rygorystycznego podejścia do standardów bezpieczeństwa oraz troski o najmłodszych – najbardziej narażonych uczestników ruchu drogowego.

Inicjatywa podkreśla działania prewencyjne służb mające na celu nie tylko reagowanie na zagrożenia, ale przede wszystkim ich zapobieganie. Dzięki takim zorganizowanym akcjom funkcjonariusze przypominają, że bezpieczeństwo w drodze do szkoły jest priorytetem zarówno dla organów ścigania, jak i wszystkich uczestników ruchu drogowego.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane