2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Edukacja drogowa od najmłodszych lat: policjanci z Olsztynka rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

OlsztynEdukacja drogowa od najmłodszych lat: policjanci z Olsztynka rozmawiali z przedszkolakami o...

W ramach działań profilaktycznych policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku spotkali się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego – odwiedzili dzieci znajdujące się w placówkach przedszkolnych na terenie Olsztynka. W sumie w spotkaniach wzięło udział około 250 przedszkolaków. 

reklama

Bezpieczeństwo najmłodszych to jedno z priorytetowych zadań policjantów, a spotkanie miało na celu rozmowę o szeroko pojętym bezpieczeństwie oraz kształtowaniu prawidłowych zachowań na drogach. W wizycie funkcjonariuszom towarzyszyły maskotki profilaktyczne, w tym Sierżant Żabuś.

Spotkania profilaktyczno-edukacyjne z przedszkolakami na terenie placówek w m. Olsztynek

Policjanci tłumaczyli najmłodszym, jak ważne jest zrozumienie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podkreślano, że wpływa to na poprawę ich bezpieczeństwa. Omówiono też praktyczne aspekty bezpieczeństwa, takie jak prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, znaczenie noszenia elementów odblaskowych, a także zasady korzystania z numeru alarmowego 112.

reklama

Nie zabrakło elementów praktycznych, takich jak zabawy w miasteczku ruchu drogowego. Dzieci miały także okazję podziwiać policyjny sprzęt i umundurowanie, wsiąść do policyjnego radiowozu czy nawet na policyjny motocykl.

Dzięki spotkaniom najmłodsi mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o bezpieczeństwie. Dowiedzieli się, jak mają zachować się w sytuacjach zagrożenia, co na pewno przyczyniło się do ich większego poczucia bezpieczeństwa.

reklama
Spotkania profilaktyczno-edukacyjne z przedszkolakami na terenie placówek w m. Olsztynek

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia