15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Były kierownik CSR Ukiel z kolejnymi zarzutami? Chce zostać wójtem Stawigudy

OlsztynByły kierownik CSR Ukiel z kolejnymi zarzutami? Chce zostać wójtem Stawigudy

Zaledwie kilka dni przed wyborami samorządowymi, zaplanowanymi na 7 kwietnia, atmosfera wokół kandydatury Pawła Palczewskiego ubiegającego się o fotel wójta gminy Stawiguda staje się coraz bardziej napięta. W świetle ostatnich doniesień pochodzących z redakcji portalu olsztyn.com.pl Palczewski stoi przed poważnymi wyzwaniami prawnymi, które mogą zaważyć na jego kampanii wyborczej.

reklama

Sprawa w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, jaką gmina Olsztyn – Ośrodek Sportu i Rekreacji wytoczyła radnemu Palczewskiemu, dotyczy zarzutów finansowych w wysokości ponad 68 tys. zł. Z informacji udostępnionych przez sędzię Martę Banaś-Grabek, rzeczniczkę prasową Sądu Okręgowego w Olsztynie, dowiadujemy się, że proces rozpoczął się 29 lutego 2024 roku. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 25 kwietnia, co oznacza, że jej wyniki poznamy już po wyborach.

Paweł Palczewski, były kierownik CSR Ukiel (OSIR) w Olsztynie, na pytania portalu olsztyn.com.pl dotyczące sprawy odpowiada ogólnikowo, stwierdzając, że „naruszają jego dobra osobiste”. Tym samym nie odnosi się bezpośrednio do zarzutów. Jest to kontynuacja linii obrony, którą Palczewski przyjął już wcześniej, gdy przegrał proces w trybie wyborczym z obecnym wójtem gminy Stawiguda Michałem Kontraktowiczem w sprawie rozpowszechniania nieprawdy odnośnie stanu infrastruktury sportowej w gminie. Palczewski musiał za to przeprosić.

reklama
Były kierownik CSR Ukiel z kolejnymi zarzutami? Chce zostać wójtem Stawigudy polityka Olsztyn, Wiadomości

Ten ciąg problemów prawnych stawia pod znakiem zapytania zdolność do ewentualnego pełnienia funkcji wójta. Czy mieszkańcy gminy Stawiguda zaufają kandydatowi obciążonemu tak poważnymi zarzutami? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem w dniu wyborów samorządowych 7 kwietnia.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Społecznik
3 kwietnia 2024 23:27

Świńska gra rozpoczęta. Obecny wójt sponsorem tego artykuliku?

ala
4 kwietnia 2024 13:00

Czy Palczewski maczał w tym swoje palce czas pokaże.

Polecane
Ogłoszenia