24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Inwestycje, które ratują życie. Przemiana szpitala w Biskupcu w nowoczesną placówkę

OlsztynInwestycje, które ratują życie. Przemiana szpitala w Biskupcu w nowoczesną placówkę

W ostatnich latach szpital powiatowy w Biskupcu przeszedł znaczną przemianę. Wprowadzenie nowych technologii oraz inwestycje przyczyniły się do podniesienia jakości usług medycznych. Najnowszym osiągnięciem placówki jest nowy rezonans magnetyczny, który pozwoli na szeroką diagnostykę, nieosiągalną za pomocą metod klasycznych.

reklama

Nowe oblicze szpitala

Pracownia rezonansu, ulokowana w miejscu dawnego archiwum, magazynów i biblioteki, zajmie ponad 150 metrów kwadratowych i zapewni kompleksowe badania diagnostyczne. Dostęp do tej nowoczesnej techniki początkowo będą mieli tylko pacjenci szpitala, ale z czasem urządzenie stanie się dostępne dla wszystkich potrzebujących w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Inwestycje w biskupieckim szpitalu nie kończą się na rezonansie. Zakupiony został również nowy sprzęt do fizjoterapii, a także przeprowadzone zostały modernizacje oddziałów i poradni, w tym kardiologicznej. Szpital planuje również dostosowanie wszystkich budynków do wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Przewidywany koszt to około 2 mln złotych, z czego większość środków ma pochodzić z budżetu państwa.

reklama

Inwestycje w zdrowie

O rozwój i perspektywy niezmiennie dba zarówno dyrekcja placówki, jak i władze samorządu olsztyńskiego. Świadczenia zdrowotne zostaną rozszerzone również w ZZOZ-ie w Dobrym Mieście, gdzie niedawno otwarto nową pracownię endoskopii. Planowane są tam kolejne inwestycje, m.in. budowa pracowni tomografii komputerowej.

Szpital pozyskuje środki ze źródeł unijnych oraz państwowych i korzysta ze wsparcia lokalnego biznesu, co przekłada się na ciągłe podnoszenie standardów i jakości opieki medycznej w regionie. Wszystkie modernizacje to odpowiedź na rosnące potrzeby lokalnej społeczności.

źródło: Powiat Olsztyński, fot: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia