5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Autostopowicz zatrzymał… nieoznakowany radiowóz. W więzieniu będzie legendą

IławaAutostopowicz zatrzymał… nieoznakowany radiowóz. W więzieniu będzie legendą

Podczas rutynowego patrolu drogowego w Wielką Środę funkcjonariusze specjalnej grupy SPEED z iławskiej drogówki przeżyli nietypową interwencję. Zauważyli oni mężczyznę próbującego zatrzymać przejeżdżające pojazdy „na stopa na drodze krajowej nr 16. Zdarzenie to miało miejsce tuż po godzinie 22:00.

reklama

Nietypowa ucieczka autostopowicza

Kiedy policjanci zatrzymali się, by zaoferować pomoc mężczyźnie, ten, zorientowawszy się, że ma do czynienia z funkcjonariuszami, zaczął nagle uciekać. Asp. szt. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie, relacjonuje: „Policjanci podjechali, aby zapytać, czy mężczyzna potrzebuje pomocy. Kiedy jednak otworzyli drzwi od nieoznakowanego radiowozu, autostopowicz zorientował się, że są to policjanci, natychmiast zaczął uciekać”.

Jeden z funkcjonariuszy podjął pościg i po kilkuset metrach udało mu się zatrzymać uciekającego 28-latka. Okazało się, że mężczyzna, mieszkaniec Ostródy, był poszukiwany przez policję w związku z zarzutem kradzieży z włamaniem.

reklama

Zaskakujący finał policyjnej kontroli

Weryfikacja danych autostopowicza w policyjnych systemach szybko ujawniła powód nietypowej reakcji mężczyzny na widok munduru. Był on poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie, co wyjaśniało jego desperacką próbę ucieczki. Ten przypadkowy kontakt z policjantami zakończył się dla mężczyzny zatrzymaniem i koniecznością stawienia czoła zarzutom kradzieży z włamaniem.

Interwencja ta podkreśla ważną rolę, jaką policjanci drogówki odgrywają w codziennej służbie, nie tylko w kontekście bezpieczeństwa na drogach, ale również w szeroko pojętej ochronie porządku publicznego. Zatrzymanie poszukiwanego autostopowicza to dowód na to, że nawet najbardziej rutynowe zadania mogą mieć nieoczekiwane i znaczące konsekwencje.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia