fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 22 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Gdzie wziąć szybką pożyczkę?

Wiadomości Gdzie wziąć szybką pożyczkę?

To pytanie, z którym prędzej czy później będzie się musiał zmierzyć każdy z nas i z pewnością niejednemu będzie ono spędzać sen z powiek. Nie ma co ukrywać, że duży wybór ofert pożyczkowych to z jednej strony dobra wiadomość, bo możemy wybrać pożyczkę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb, ale z drugiej strony nadmiar propozycji może spowodować, że podejmiemy decyzję zbyt szybko i będziemy jej później żałować. Gdzie szukać pożyczki szybkie, by nie odbiła się ona na naszej sytuacji finansowej, a wręcz ją poprawiła.

Z pożyczką jest jak z pogodą – zawsze znajdzie się ktoś, komu będzie ona w danym momencie odpowiadać. Nie zawsze jednak pożyczka jest gwarancją poprawy naszej sytuacji finansowej, ale decydują o tym nie warunki umowy, ale jej pochopne podpisanie. Co czwarty z Polaków biorących pożyczki pozabankowe przyznaje, że nie wie do końca na co zwrócić uwagę przy ich zaciąganiu. Na zlecenie Narodowego Banku Polskiego GUS przeprowadził badania, z których wynika, że po pożyczki sięgają prawie 4 mln Polaków. Zadłużonych jest 2,14 mln obywateli w Polsce, a na ich zobowiązania składają się niespłacone kredyty i pożyczki pozabankowe.

Można więc założyć, że prawie milion Polaków, którzy co roku korzystają z usług firm pożyczkowych nie radzi sobie ze spłacaniem zobowiązań. Te niewątpliwie wynikają z pochopnych i nieprzemyślanych decyzji, które prowadzą do narastających odsetek i w końcu bankructwa. Tak naprawdę wystarczy jednak kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy się kierować wybierając pożyczkę. Doskonałym źródłem informacji w tym zakresie są opracowane przez portale i magazyny branżowe rankingi najciekawszych ofert pożyczkowych na rynku. Serwis Loan-Magazine na bieżąco aktualizuje zestawienie najlepszych firm pożyczkowych.

Ranking opracowany został na podstawie kilku parametrów, jakie odnoszą się do oferty poszczególnych firm. Specjaliści oceniali przede wszystkim obsługę klienta, szybkość udzielania pożyczki, poziom akceptowalności wniosków pożyczkowych, formalności oraz intuicyjność strony internetowej. Ten ostatni aspekt jest niezwykle ważny ze względu na to, że dziś podstawa udzielania pożyczek jest możliwość składania wniosku przez internet.

Na 10. miejscu uplasowała się firma SmartPożyczka, która umożliwia składanie wniosku nie tylko przez internet, ale również za pośrednictwem SMSa. Firma uzyskała ocenę 92% na sto możliwych. Najniższa ocenę otrzymały formalności (87%), które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieco skomplikowane. Pierwsza pożyczka udzielana jest za darmo do 1000 zł na okres maksymalnie 30 dni. Wysokość kolejnych pożyczek zależna jest od tego czy i jak zostały uregulowane te poprzednie. Przy podpisaniu siódmej umowy możemy liczyć już na pożyczkę w wysokości 3000 zł.

Miejsce 9. przypadło firmie LUXPożyczki, która oferuje pożyczkę nawet do 7000 zł. Okres zobowiązania w tym przypadku wynosi maksymalnie 62 tygodnie. LUXPożyczki otrzymało ocenę 93%. Autorzy rankingu wskazują, że najsłabsza stroną tej oferty jest system tygodniowych spłat, który nie dla wszystkich będzie wygodny. Może się jednak okazać, że znajdą się zwolennicy takiego rozwiązania.

Wyżej w rankingu uplasowała się firma SMS Kredyt, która już jak sama nazwa wskazuje oferuje składanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem SMSa. W tej firmie możemy pożyczyć nawet do 10 000 zł na okres 48 miesięcy. Co ważne, firma ta znacznie ogranicza formalności. Ocena 93%. Nieco wyższa notę, bo 94% otrzymała firma NetCredit, która udziela typowych chwilówek. Pożyczyć możemy tu maksymalnie 4000 zł na okres 30 dni. W przypadku nowych klientów może to być maksymalnie 2000 zł.

6. miejsce zajmuje firma pożyczka od AASA z oceną 94%. Pożyczkę w tej firmie możemy wziąć na kwotę od 1200 do 5000 zł na okres spłaty od 7 do 24 miesięcy. AASA umożliwia również złożenie wniosku przez Facebooka, co daje dodatkowe 10 zł rabatu na opłatę przygotowawczą. Na tym samym poziomie utrzymuje się również oferta firmy HomeKredyt. Pożyczka w tej firmie może wynosić nawet 10 000 spłacane nawet przez 36 miesięcy. Mocną stroną tej oferty jest łatwa obsługa strony internetowej, za pośrednictwem której składamy wniosek o pożyczkę.

Pożyczkodaj to firma, która w rankingu Loan-Magazine zajmuje 4. miejsce. W tym przypadku wszystkie parametry otrzymały taką samą ocenę, czyli 95%. Pożyczyć tu możemy od 100 zł do 5000 zł, ale maksymalna wysokość pierwszej pożyczki to 1000 zł. Pierwsza trójka prezentuje się bardzo atrakcyjnie. 3. Miejsce w rankingu zajął Vivus.pl, który otrzymał ocenę 96%. Pierwsza pożyczka do 1600 zł jest darmowa, zaś stali klienci mogą wnioskować o kwotę 5000 zł. Zaletą tej oferty są niskie opłaty za przesunięcie spłaty pożyczki od 7,14 lub 30 dni.

Drugie miejsce zajął FerratumBank z pożyczką za 0 zł, który proponuje zdaniem eBroker.pl najlepszą darmową pierwszą pożyczkę w styczniu 2017. Pożyczyć możemy do 2000 zł na okres nawet 60 dni. Firma uzyskała ocenę 97%. Możliwe jest również pożyczenie do 5000 zł na okres 24 miesięcy. Zwycięzcą rankingu jest firma Ratka.pl, która nie tylko oferuje 99% prawdopodobieństwo zaakceptowania wniosku, to jeszcze gwarantuje pieniądze na koncie w zaledwie kilkanaście minut po rozpatrzeniu wniosku. Pożyczyć tu możemy do 5000 zł na maksymalny okres spłaty 24 miesięcy. Warto podkreślić, że oferta Ratka.pl na pożyczkę długoterminową zajęła pierwsze miejsce w rankingu Loan-Magazine ze stycznia 2017.

 

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: