22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Sędziowie z Olsztyna wybierają kandydatów na prezesa sądu

OlsztynSędziowie z Olsztyna wybierają kandydatów na prezesa sądu

W środę 27 marca 2024 roku sędziowie Sądu Rejonowego w Olsztynie zebrali się, by wybrać kandydatów na stanowisko prezesa tej instytucji. W sali konferencyjnej zgromadziło się 51 sędziów, którzy w trakcie demokratycznych głosowań wskazali 3 osoby na to prestiżowe stanowisko.

reklama

Kandydaci na prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie

Wyłonieni kandydaci to: sędzia Paweł Juszczyszyn, który zdobył 19 głosów, sędzia Krzysztof Krygielski z 29 głosami oraz sędzia Katarzyna Zabuśka, która otrzymała 28 głosów.

Ministerstwo Sprawiedliwości zwróciło się do Sądu Rejonowego w Olsztynie z pismem o przedstawienie przynajmniej 2 kandydatów na stanowisko prezesa. Zgromadzenie Ogólne Sędziów, zgodnie z oczekiwaniem ministerstwa, zgłosiło 3 kandydatów.

reklama

Zmiany personalne w sądownictwie warmińsko-mazurskim

Przypomnijmy, że 19 marca w Olsztynie, Kolegium Sądu Okręgowego wyraziło pozytywną opinię na temat odwołania sędziego Michała Lasoty z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie. To samo dotyczy wiceprezesów tego sądu, sędziów Marcina Czapskiego i Tomasza Kosakowskiego. Wyrażono również zgodę na odwołanie sędziego Macieja Nawackiego z funkcji prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie. Podobny los spotkał sędziów Tomasza Koszewskiego i Adama Jaroczyńskiego, dotychczasowych wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie, oraz sędziego Tomasza Turkowskiego, pełniącego funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Biskupcu.

Zmiany personalne nie objęły wszystkich. Wnioski dotyczące odwołania sędziego Mirosława Skowyry, pełniącego obowiązki prezesa Sądu Rejonowego w Bartoszycach, oraz sędziego Tomasza Cichockiego, sprawującego funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Kętrzynie, spotkały się z negatywną opinią Kolegium.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonymus 76
29 marca 2024 05:25

Witamy w POPZPR dziadostwo w tym Olsztynie ale i w Polsce ,kasta ponad prawem

Ggfvjhdf
28 marca 2024 22:31

Ale syf!!!! Juszczyszyn???? Kpina!

Polecane