26 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Wypadek na trasie Barczewo–Jeziorany. Cztery osoby w szpitalu

OlsztynWypadek na trasie Barczewo–Jeziorany. Cztery osoby w szpitalu

W poniedziałek wieczorem, 25 marca 2024 roku, na trasie Barczewo–Jeziorany w Starych Włókach doszło do poważnego wypadku drogowego. Kierująca samochodem marki BMW, 23-letnia kobieta, nie dostosowała prędkości do panujących warunków i na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwka oplem. W rezultacie zderzenia 4 osoby zostały ranne i potrzebowały natychmiastowej pomocy medycznej. Na miejsce przybyło również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, aby szybko przetransportować poszkodowanych do szpitala. Policja bada wszystkie okoliczności zdarzenia, aby wyjaśnić dokładny przebieg wypadku.

reklama

Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Zmienna pogoda w okresie zimowo-wiosennym może stworzyć pułapki dla nieostrożnych: przymrozki i śliska nawierzchnia, oślepiające słońce lub gęsta mgła znacząco zwiększają ryzyko wypadków i kolizji. Zbyt duża prędkość i brak uwagi podczas jazdy mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji. Przypominamy, że pośpiech jest złym doradcą, a bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem dla każdego uczestnika ruchu drogowego.

Wypadek wzbudził szerokie zainteresowanie w mediach społecznościowych, gdzie pojawiły się zdjęcia autorstwa OSP Jeziorany z akcji ratunkowej. Dzieląc się obrazami, strażacy zwracają uwagę na konieczność ostrożnej jazdy, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych.

reklama

źródło: KMP Olsztyn, fot: fot. KM PSP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ruchacze.pl
27 marca 2024 20:55

Mozezonek powinien zaopiekować się swoimi stronami. Czy w Jezioranach tak samo go chcą jak w Olsztynie?

Arbuz
27 marca 2024 10:19

Kierująca samochodem marki BMW – dalej nie czytam. Wszystko jasne.

Polecane