24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Folia do pakowania paczek – parametry, które warto sprawdzić przy zakupie

Materiał partneraFolia do pakowania paczek – parametry, które warto sprawdzić przy zakupie

Podczas przygotowywania paczek do wysyłki bardzo przydatna jest folia do pakowania. Pozwala na zabezpieczenie przesyłek, w taki sposób, aby dotarły do adresatów w kompletnym stanie i bez uszkodzeń. Jednak trzeba pamiętać, że nie wszystkie folie sprawdzają się równie dobrze. Chcąc wybrać tę najlepszą, należy sprawdzić kilka ważnych parametrów.

reklama

Jaka folia do pakowania paczek będzie odpowiednia?

W przypadku pakowania przesyłek zdecydowanie najlepiej sprawdza się folia stretch. Jest wytrzymała, elastyczna i wyjątkowo praktyczna. Zabezpieczone nią paczki są bardzo dobrze chronione przed zabrudzeniem, wilgocią i różnego rodzaju uszkodzeniami – zarówno w transporcie, jak i podczas magazynowania.

Folia do pakowania stretch jest wygodna i łatwa w użyciu. Owinięcie przesyłki za jej pomocą nie zajmuje dużo czasu. Jest dostępna w różnych wariantach, m.in. przezroczystym i czarnym, więc każdy dopasuje ją do indywidualnych potrzeb. Tego typu folia świetnie nadaje się do użytku nie tylko w firmie, ale i w domu.

reklama

Folia do pakowania – jakie parametry wziąć pod uwagę?

Sprawdzenie parametrów jest konieczne, aby uniknąć zakupu nieodpowiedniego produktu. W przypadku folii stretch będą to przede wszystkim:

  • szerokość i długość,
  • grubość,
  • kolor.

Na tej podstawie można zweryfikować, czy rzeczywiście będzie to dobry wybór do zabezpieczania przesyłek w naszym przypadku.

Wymiary folii stretch do pakowania

Pod względem szerokości folia do pakowania paczek stretch przeważnie ma 50 cm. Tyle w zupełności wystarczy, aby szczelnie owinąć przesyłkę, bez potrzeby wykorzystywania dużej ilości materiału.

reklama

Nieco inaczej wygląda to w przypadku długości, ponieważ do wyboru zwykle jest kilka wariantów. Zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza rolki 150 m oraz 250 m. Taki wybór sprawia, że nie ma ryzyka zbyt szybkiego zużycia folii. Ale pamiętajmy, że im dłuższa folia w roli, tym jest cięższa, dlatego przy ręcznym stretchowaniu paczek sprawdzą się krótsze warianty.

Czarna folia do pakowania paczek w rolce - sklep.grala.com.pl

Jak gruba powinna być folia do pakowania?

Aby nie martwić się, czy przesyłka rzeczywiście dotrze na miejsce bez żadnych uszkodzeń, należy postawić na folię o grubości ok. 23 mikronów (0,023 my). Będzie na tyle wytrzymała, że z pewnością przypadkowo się nie rozerwie. Tym samym zapewni paczce należytą ochronę aż do momentu jej rozpakowania.

Cieńsze folie zwykle nie sprawdzają się najlepiej. Co prawda są nieco bardziej wydajne, ale jednocześnie mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego właśnie zazwyczaj lepszym rozwiązaniem jest wybór grubszej folii, która na pewno nie zawiedzie.

Czy kolor folii ma duże znaczenie?

Od koloru w pewnym stopniu zależą właściwości folii. Najbardziej uniwersalna jest przezroczysta. Nie tylko chroni przed wilgocią, zabrudzeniem i innymi czynnikami zewnętrznymi, ale dodatkowo pozwala na szybką identyfikację zawartości – bez potrzeby otwierania przesyłki. Można z powodzeniem wykorzystać ją również do innych zastosowań, np. do:

  • ochrony pni drzew przed szkodnikami,
  • różnego rodzaju zabiegów fryzjerskich i kosmetycznych,
  • ochrony mebli na czas remontu.

W sytuacji, gdy konieczne jest zabezpieczenie zawartości paczki przed osobami postronnymi, znacznie lepiej sprawdzi się czarna folia do pakowania stretch. Zmniejsza to znacząco ryzyko kradzieży. Dodatkowym atutem takich produktów jest ochrona przed promieniowaniem UV.

Wiedząc już, jakie parametry są najważniejsze, można rozpocząć poszukiwania odpowiedniej folii do pakowania. Osoby, którym zależy zarówno na praktyczności, jak i wysokiej jakości, powinny zdecydować się na ofertę doświadczonego producenta działającego w branży od lat.

Folia do pakowania paczek Grala – dopasowanie do indywidualnych potrzeb, wytrzymałość i użyteczność. Już dziś złóż swoje zamówienie, aby otrzymać produkty do starannego zabezpieczania przesyłek!

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia