22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Marsz w szlafrokach na Plaży Miejskiej. Kobiety z Olsztyna zjednoczone?

OlsztynMarsz w szlafrokach na Plaży Miejskiej. Kobiety z Olsztyna zjednoczone?

W niedzielę, 24 marca, olsztyńska Plaża Miejska stała się miejscem niezwykłego wydarzenia pod hasłem „Bądź kobietą”. Inicjatywa zgromadziła około 100 kobiet, w tym kandydatkę na prezydenta Olsztyna Monikę Rogińską-Stanulewicz. Charakterystyczne dla tego spotkania były szlafroki, turbany z ręcznika, okulary przeciwsłoneczne, czerwona szminka i uśmiechy uczestniczek, które razem z partnerami, dziećmi oraz ze znajomymi zebrały się, by podkreślić piękno każdej kobiety oraz wspierać się nawzajem.

reklama

Akcja „Być Kobietą” spontanicznie utworzona w mediach społecznościowych przez trzy olsztynianki: Agnieszkę Moch, Joannę Lompert oraz Ewę Reut miała na celu pokazanie, że wszystkie kobiety mają te same problemy, uczucia i są po to, by się wzajemnie wspierać. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:45 spacerem promenadą, aby na zakończenie wspólnie wypić kawę.

Wydarzenie, które przyciągnęło dużą uwagę w mediach społecznościowych, stało się okazją do zabawy, ale także zwrócenia uwagi na ważne kwestie dotyczące kobiecego samopoczucia i samoakceptacji. Monika Rogińska-Stanulewicz, jedyna kobieta w Olsztynie ubiegająca się o urząd prezydenta, powiedziała: „Akcja miała na celu pokazanie, że kobieta zawsze jest piękna, bez względu na to czy ma na sobie szpilki, czy szlafrok”.

reklama

Organizatorzy chcieli przekazać ważne przesłanie o potrzebie akceptacji siebie i innych, niezależnie od zewnętrznych okoliczności. Akcja „Bądź kobietą“”” podkreśliła moc wsparcia i solidarności wśród kobiet, a jej oryginalność i wspólna zabawa miały na celu przekazanie pozytywnego przesłania.

To wyjątkowe wydarzenie w Olsztynie pokazało, że miasto żyje nie tylko codziennymi sprawami, ale również potrafi zaskoczyć i zjednoczyć mieszkańców wokół pozytywnych i budujących inicjatyw. „Bądź kobietą“”” to więcej niż marsz w szlafrokach – to przesłanie, które z pewnością zostanie zapamiętane przez uczestniczki i obserwatorów na długo.

Marsz w szlafrokach na Plaży Miejskiej. Kobiety z Olsztyna zjednoczone? społeczeństwo Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
Marsz w szlafrokach na Plaży Miejskiej. Kobiety z Olsztyna zjednoczone? społeczeństwo Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rafał
24 marca 2024 22:49

Idiotyczne

Psychiatra Paula Marka
24 marca 2024 22:51

Widziałem Cię Paul! Pomyliłem właściwie czy to trans niebinarny Ty czy Kobieta

Polecane
Ogłoszenia