23 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Liderzy bezpieczeństwa nagrodzeni w Olsztynie – wyróżnienia dla strażaków i ratowników

OlsztynLiderzy bezpieczeństwa nagrodzeni w Olsztynie – wyróżnienia dla strażaków i ratowników

W Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia statuetek „Lider Bezpieczeństwa” za rok 2023. Podczas ceremonii, która miała miejsce 22 marca 2024 roku w ratuszu, wyróżniono osoby i instytucje przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

reklama

W wydarzeniu wzięła udział wiceprezydent miasta Sylwia Rembiszewska-Piątek oraz przewodniczący Rady Miasta Robert Szewczyk.

– Statuetka „Lider Bezpieczeństwa” jest przyznawana indywidualnie i zespołowo za szczególne zasługi w dziedzinie bezpieczeństwa i porządku publicznego – mówiła w imieniu prezydenta Piotra Grzymowicza Sylwia Rembiszewska-Piątek.

reklama

Wyróżnienia przyznano na podstawie decyzji kapituły, w skład której wchodzą m.in. reprezentanci Rady Miasta, policji, straży pożarnej czy pełnomocnik prezydenta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Wśród laureatów znalazły się takie osoby jak ratownik medyczny Marek Bulski, wicedyrektor SP 21 i ratownik WOPR Jarosław Przekop, zastępca naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Olsztyn Adam Maciejewski, prezes OSP Gutkowo Paweł Zapadka oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie i Szkoła Podstawowa nr 30.

Paweł Micek, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, podkreślił, że uhonorowane działania to te wykraczające poza standardowe obowiązki.

– Przyjmuję to wyróżnienie jako dowód uznania dla strażaków ochotników z Olsztyna i Gutkowa. Jest mi niezmiernie miło, że mogę także w ich imieniu odebrać statuetkę – dziękował Paweł Zapadka.

reklama

Nagroda „Lider Bezpieczeństwa” jest gestem docenienia działań na rzecz społeczności i przyznawana jest w Olsztynie od 2012 roku. Ceremonię zakończył występ młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ben
23 marca 2024 18:57

Może napiszecie co takiego zrobili laureaci? Czym takim się wykazali ?

Polecane