20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

9-latek potrącony przez tramwaj w Olsztynie

Olsztyn9-latek potrącony przez tramwaj w Olsztynie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór, 21 marca, przy przystanku tramwajowym Sikorskiego-Wilczyńskiego w Olsztynie. Około godziny 18:30 9-letni chłopiec został potrącony przez tramwaj. Mimo groźnie wyglądającej sytuacji dziecko nie odniosło poważnych obrażeń.

reklama

Według relacji podkom. Anny Balińskiej z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, chłopiec przekroczył jezdnię wprost pod nadjeżdżający tramwaj, ignorując czerwone światło na przejściu dla pieszych. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji motorniczego i sprzyjającym okolicznościom, potrącenie nie skończyło się tragicznie.

Wypadek ten jest przypomnieniem o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza w przypadku najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Policja apeluje do rodziców i opiekunów o rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń związanych z ruchem ulicznym oraz o konieczności stosowania się do sygnalizacji świetlnej.

reklama

Dzięki szybkiej interwencji służb medycznych i policji chłopiec po badaniach został przekazany pod opiekę matki. To szczęśliwy finał zdarzenia, które mogło zakończyć się znacznie poważniejszymi konsekwencjami.

fot. Michał Jasionowicz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane